Мундобаскет 2023
Светско првенство у кошарци 2023. одржава се од 25. августа до 10. септембра на Филипинима, у Јапану и Индонезији. Сва дешавања са Мундобаскета пратите уз Спутњик спорт.
 Алекса Аврамовић - Sputnik Србија

Већ виђено – опет ти Италијани

Кошаркашка репрезентација Србије одиграла је још један меч на Акрополис купу у Атини, овога пута је противник била Италија у скллопу припрема за Светско првенство, а Светислав Пешић нема претерано разлога за задовољство јер су нам Азури поново узели меру – 89:88.
Већ виђено. И то два пута. Не одговарају нам. Поново ти Италијани. Видело се у квалификацијама за Токио, видело се на Евробаскету.
Све исто, већ виђено. Водимо, на крају изгубимо. Поново тројке. Поново Спису. Поново Ђанмарко Поцеко са техничком грешком. Поново исхитрени напади и промашаји у шуту за три поена.
Пријатељска је утакмица, било је доста добрих ствари, не треба гледати негативно, резулат није у првом плану, али је јасно да Светислав Пешић има много тога у чему може да унапреди игру до почетка Светског првенства.
Најпозитивнија ствар је партија Николе Јовића који је показао да је много напредовао у Мајамију, да је напредовао и играчки и физички, па је Пешић у њему добио велико појачање.
Осим тога, било је добрих потеза и шута за три на старту утакмице када су Орлови водили чак 17 разлике, али су се поново превише опустили и допустили преокрет.
Имала је чак Србија шансу и за победу, Богдановић је тројком дао шансу за преокрет, али је онда промашајем са полудистанце промашио потпуни преокрет.
Србија је завршила Акрополис куп са половичним учинком од једне победе и једног пораза. Опет су нам Италијани дошли главе.
Најефикаснији у тиму Србије био је Никола Јовић са 18 поена, а пратили су га Богдановић са 14 поена, Вања Маринковић са 12, док је Гудурић уписао 11 поена.
Утакмицу сте могли да пратите уживо у текстуалном преносу уз Спутњик.
20:40 09.08.2023
Богдановић је промашио шут за победу
Победа Италије - 89:88
Тројка Богдановића
Погодио је Богдановић тројку, а онда је свиран фаул у нападу Фонтекију. Ево шансе за преокрет!
20:37 09.08.2023
Последњи минут
Орлови у проблему
20:35 09.08.2023
39' – Јовић уз фаул
Сјајно је прошао Јовић, залетео се и погодио уз фаул. Ево наде.
20:32 09.08.2023
38' – Поново Спису
Невероватно, Спису нам је дошао главе на Евробаскету, а ево сада је дао важну тројку - 82:88
20:28 09.08.2023
37' – Гудурићева тројка!
Јако битан моменат, Гудурић је погодио тројку - 82:83
20:24 09.08.2023
36' – Промашаји Богдановића и Маринковића
Србија је пробала са шутевима за три поена, али су Орлови везали два узастопна промађаја - 77:80
20:21 09.08.2023
34' – Пајола
Прошао је Пајлола и погодио, а онда је то урадио и Проћида - 75:80
20:17 09.08.2023
33' – Богдановић капитенски
Одлично је прошао Богдановић до коша Италијана и закуцао на асистенцију Гудурића - 75:76
20:14 09.08.2023
32' – Добрић је добио ударац
Добио је Добрић ударац, није било намере Пајоле, али је болело.
20:12 09.08.2023
31' – Поцеко добио техничку
Невероватна ситуација на пријатељској утакмици, селектор Италије Ђанмарко Поцеко је добио техничку - 71:70.
20:08 09.08.2023
30' – Нерешено
После 30 минута игре резултат је 70:70. Радује добра игра младог Николе Јовића.
20:00 09.08.2023
26' – Фонтекио
Разиграо се Јовић, али се разиграо и Фонтекио - 61:62
19:58 09.08.2023
25' – Погодак Јовића
Прошао је Јовић после контре, направио му је Милутинов места и млади кошаркаш Мајамија је дошао до поена, а онда је погодио и Маринковић за предност - 55:54
19:53 09.08.2023
23' – Италијани преокренули
Србија је водила 17 разлике, а сада Италијани воде са 54:51. Поново се види колико нам не одговарају као противник.
19:49 09.08.2023
21' – Спису
Ево сада стварно све делује као да гледамо репризу утакмице са Евробаскета, Спису је погодио тројку - 47:47
19:32 09.08.2023
20' – Полувреме
Србија после 20 минута игре води против Италије на Акрополис купу са 47:44. Орлови су водили и са 17 разлике. Јовић и Милутинов су убацили по 10 поена.
19:25 09.08.2023
17' – Милутинов одличан
Муче се Недовић и Маринковић, много промашују, али њихове промашаје исправља Милутинов - 42:39
19:23 09.08.2023
15' – Тројка Северинија
Северини је убацио тројку, а затим је Милутинов вратио са два поена - 38:33
19:21 09.08.2023
13' – Италијани се вратили
Србија је почела да игра помало неозбиљно, па Италија користи шансу и смањује на само шест поена разлике - 36:30