Митровић ушао са клупе у првом мечу сезоне – умало се повредио па оживео Фулам

© AP Photo / Mike EgertonАлександар Митровић
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 12.08.2023
Александар Митровић у првом мечу нове сезоне Премијер лиге није био стартер, ушао је са клупе у другом полувремену, замало се повредио, па оживео свој тим који је славио на гостовању Евертону - 0:1 (0:0).
Митровић није био стартер што је многе изненадило, а у игру је ушао у 58. минуту уместо Раула Хименеса.
Само пет минута касније приликом корнера Митровић се ухватио за ногу. Није могао да настави меч у том моменту, па је изашао са терена.
Већ је четврти судија показао да ће бити измена, замена је била спремна, али је Митар показао руком да неће бити измене, те да ће наставити утакмицу. И то је урадио на нивоу.
У 73. минуту Митровић је на неки начин организовао акцију, проиграо је Переиру, овај Де Кордову-Рида и тако је Фулам повео са 1:0. Снажно је српски играч утицао на развој ситауције на Гудисон парку.
Касније је Митровић у 87. минуту шутирао, тражио је Србин пенал због играња руком дефанзивца Евертона, али он није досуђен. Тарковски јесте закачио лопту руком, али познато је да судије баш немају јасан и универзалан став по том питању.