Мундобаскет 2023
Светско првенство у кошарци 2023. одржава се од 25. августа до 10. септембра на Филипинима, у Јапану и Индонезији. Сва дешавања са Мундобаскета пратите уз Спутњик спорт.

Драма од почетка до краја – дерби дана на Мундобаскету припао Немачкој

© AP Photo / Hiro KomaeАустралија Немачка Мундобаскет
Аустралија Немачка Мундобаскет - Sputnik Србија, 1920, 27.08.2023
Кошаркаши Немачке после веома узбудљиве утакмице савладали су екипу Аустралије резултатом 85:82 (25:26, 25:19, 13:22, 23:16).
Дерби дана на Мундобаскету резервисан је за групу Е у оквиру које су се састали кошаркаши Аустралије и Немачке.
Неизвесно је било од старта, а да ће се победник тешко наслутити било је очигледно после првих десет минута, Аустралијанци су имали минималну предност од 26:25.
Немци су у другој деоници боље реализовали шут за три поена и тако успели да стекну предност, а на крају полувремена имали су предност – 49:44.
Убрзо је уследио нови преокрет, Аустралија је у трећој четвртини имала далеко бољи проценат шута за два поена и оставила је Немце на само 13 поена док су они постигли 22. па је тако деловало да се они поново враћају у игру.
Нису успели кошаркаши Аустралије да одрже ритам, а Немци су са фуриозном серијом од 10:0 ушли у последњу деоницу. Није им то обезбедило сигурно победу, далеко је било од тога.
Резултат је на два минута до краја утакмице био нерешен 79:79, поени су се смењивали на обе стране, а онда је на само 25 секунди до краја дошло до једне дискутабилне одлуке када је Шрудер наводно са лоптом отишао у аут, мада је на снимку деловало да он није ни нагазио линију.
Није то пореметило Немце који су на крају ипак заслужено савладали Аустралијанце. До победе их је водио сјајни Шрудер са 30 поена, Пети Милс се највише истакао код Аустралијанаца са 21 поеном, док је Данте Егзум, бивши кошаркаш Партизана, уписао девет поена.
Италија Доминикана Мундобаскет - Sputnik Србија, 1920, 27.08.2023
Доминикана није дозволила да упали трик Италијана – Ангола „дотукла“ разочараног домаћина