Мундобаскет 2023
Светско првенство у кошарци 2023. одржава се од 25. августа до 10. септембра на Филипинима, у Јапану и Индонезији. Сва дешавања са Мундобаскета пратите уз Спутњик спорт.
Србија Литванија - Sputnik Србија

Моћна Србија у полуфиналу Мундобаскета – час кошарке Литванцима!

Кошаркаши Србије пласирали су се у полуфинале Светског првенства победом над Литванијом од 87:68. Велики успех Орлова! Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Нема дилеме да су изабраници Светислава Пешића одиграли најбољу утакмицу на првенству, успели су да успоре нападе и шут Литванаца и да паметном игром изборе одлазак у борбу за медаље!
Ово је највећи успех српске кошарке још од 2017. године и сребра у Истанбулу! Сјајно!
Најефикаснији у победи Србије био је Богдан Богдановић са 21 датим поеном, док је Филип Петрушев додао 17, а Стефан Јовић 11.
Можемо слободно да кажемо да су Орлови одржали час противнику и то противнику који је надиграо Американце на овом шампионату.
Србија ће у полуфиналу играти против бољег из дуела Словенија - Канада. Подсећамо да две најбоље европске репрезентације са овог турнира иду директно на Олимпијске игре.
Орлови су играли сјајну тимску кошарку, добру одбрану, у већем делу су разлику правили унутрашњом игром, а онда су прорадиле и тројке Стефана Јовића и Филипа Петрушева и после тога Литванцима није било спаса.
Одржали смо час кошарке Литванцима код којих је најефикаснији био Тадас Седекерскис са 14 поена, Рокас Јокубаитис је додао 13, а Браздеикис и Валанчијунас додали су по 11.
У добром делу утакмице Литванија није знала шта да ради и где се налази, а то је екипа која је надиграла Американце.
Сада можемо само да уживамо и да сачекамо противника Србије у полуфиналу Мундобаскета.
Орлови су подигли игру, подигли ниво, надиграли су великог противника Литванију и можемо да кажемо да опет гледамо наше кошаркаше са осмехом.
Већ сада је Србија направила велики успех.
Утакмицу сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
12:31 05.09.2023
ПОБЕДА!
Србија је у полуфиналу Светског првенства - 87:68!
12:26 05.09.2023
38 – Два и по минута пре краја
Србија води 20 разлике!
12:23 05.09.2023
37' – Србија све ближа полуфиналу!
Не смемо никада да кажемо да је готово, али Орлови воде са 83:62 на три и по минута пре краја!
12:14 05.09.2023
33' – Србија иде ка победи
Далеко од тога да је готово, али Орлови имају заиста огромну предност на седам минута пре краја - 79:57. Каква тројка Петрушева!
12:08 05.09.2023
31' – Двадесет разлика
Аврамовић је погодио са линије за слободна бацања, сада је 20 разлике - 75:55! Промашио је Кузминскас.
12:05 05.09.2023
30' – Сјајно!
Србија води 73:55 после три деонице, још 10 минута до полуфинала!
12:02 05.09.2023
29' – Гудурић за Петрушева
Сјајно је закуцао Петрушев, одлична асистенција Гудурића - 71:53!
11:58 05.09.2023
28' – Каква украдена лопта Аврамовића!
Невероватно како Аврамовић добро игра у одбрани, сада је украо лопту и погодио - 67:51. Погодио је Гудурић - 69:51
11:57 05.09.2023
27' – Јокубаитис, па Јовић
Штета, штета, Јовић је испао у одбрани, а Јокубаитис је убацио тројку. Поново Јовић враћа тројком - 65:51
11:52 05.09.2023
25' – Сјајна асистенција!
Сјајна асистенција Јовића за Јовића - 59:48. Потом сјајна тројка Стефана Јовића, још једна!
11:49 05.09.2023
23' – 55:47
Сада је Стефан Јовић погодио тројку, изузетно важно! Поново Богдановић иде на продор и поново погађа - 57:48
11:48 05.09.2023
22' – Јовић!
Погодио је Јовић тројку - 52:43, јако важан моменат! Потом нови кош Валанчијунаса - 52:45
11:47 05.09.2023
21' – Браздеикис
Одмах Литванци отварају четвртину са тројком - 49:41. Потом и Валанчијунас погађа за два поена - 49:43
11:31 05.09.2023
Каква тројка Богдановића за крај првог полувремена!
Србија води 49:38! Све изгледа више него добро, оптимистично! Литванци су промашили осам везаних тројки. Богдановић је у првом полувремену убацио 18 поена
11:29 05.09.2023
20' – Сјајна транзиција
Промашај Кузминскаса, а на другој страни Богдановић погађа - 46:38
11:27 05.09.2023
19' – Милутинов!
Како је добро сада Богдановић проиграо Милутинова, а овај погодио - 44:36
11:22 05.09.2023
17' – Паметна игра
Паметно игра Србија, користимо шансу и играмо преко Милутинова 42:33
11:19 05.09.2023
17' – Богдановић!
Ево коначно тројке, Јовић је вратио повратну лопту, а капитен је погодио - 41:33