Новак Ђоковић - Sputnik Србија

Ни Ноле није помогао... Победа Чешке од 3:0 у Дејвис купу

Дејвис куп репрезентација Србије поражена је од Чешке са 0:3 у мечу за прво место у Групи Ц. Чеси су повели са 1:0 победом Јакуба Меншика против Душана Лајовића са 6:3, 6:2, а онда је Јиржи Лехечка добио Ласла Ђереа са 7:6, 7:5.
На крају је Чешка добила и дубл и показала да је данас играла бољи тенис, Томаш Махач и Адам Павлашек су били бољи од Новака Ђоковића и Николе Ћаћића са 2:1 у сетовима - (7:5, 6:7, 10:3). Србија у четвртфинале иде са друге позиције, а противник се још не зна. Биће познат после жреба.
Обе селекције обезбедиле су пласман на завршни турнир у Малаги од 21. до 26. новембра.
Шпанија је упркос томе што је била домаћин претрпела поразе од Србије и Чешке и играће ревијални меч против Јужне Кореје.
У првом мечу Душан Лајовић није имао баш превише шансе против светске наде Јакуба Меншика, Чех је доминирао у свим аспектима и све завршио за 53 минута.
Лајовић није изашао превише мотивисан, али треба истаћи да ће обе репрезентације отићи у Малагу и играти у четвртфиналу без обзира на резултат дуела Чешке и Србије.
Чеси су Меншиковом сјајном партијом и тешким поразом Лајовића повели са 1:0.
Потом су на терен изашли Лехечка и Ђере и виђен је другачији сусрет.
Много је важан моменат био када је Чех добио тај-брејк првог сета, потом се Ђере повредио, Лехечка је пропустио неке меч-лопте, али је на крају донео победу Србији.
На крају је Новак Ђоковић изашао да игра дубл са Николом Ћаћићем, али није успео да слави.
Какогод, Србија иде у Малагу и то је најважније. Наши тенисери ће тек сазнати име противника у четвртфиналу.
Пратите овај Дејвис куп окршај уз Спутњик.
21:17 16.09.2023
КРАЈ
Победа Чешке и у дублу и у целокупном мечу са 3:0.
21:09 16.09.2023
Ко ће први до 10 поена у трећем сету?
У току је супер тај-брејк, Чешка води 2:0.
Потом и 4:1 за наше противнике
Чеси ближи победи - 6:1
Махач за 8:2
21:07 16.09.2023
5:7, 7:6 – Добија сет Србија!
Коначно, Србија долази до сета у дублу, а играће се трећи сет до 10 поена.
5:7, 6:5 – Обезбедили смо тај-брејк
Сада је најважније само да Нолетова нелагода буде што мања, да не кажемо повреда бутине.
20:41 16.09.2023
5:7, 4:3 – Ноле има мањи проблем
Ђоковић има мањи проблем са бутином, али не делује да је у питању ишта озбиљно. Траже Ноле и Никола брејк
20:25 16.09.2023
5:7, 2:2 – Бука на трибинама
На терену је нерешено, а на трибинима је бучно, мора да су у питању нека препуцавања међу навијачима. Проблем прави један чешки навијач
20:14 16.09.2023
5:7, 1:0 – Почео је други сет
Видећемо може ли наш састав до изједначења у сетовима, а уколико то успе вероватно ће уследити такозвани супер тај-брејк.
20:04 16.09.2023
5:7 – Чешка долази до сета
Данас није баш дан нашим тенисерима, Чешка долази до сета и у дублу и води са 1:0
20:01 16.09.2023
5:6 – Брејк
Махач је сјано погодио и нажалост Чеси су стигли први до брејка
19:58 16.09.2023
5:5 – Чеси и даље одолевају
Невероватно како се сваки пут Чеси извуку, сада је 5:5. Можда смо могли до сета у претходном гему
19:51 16.09.2023
4:4 – Србија близу брејка
У скоро сваком гему наш тим има шансу за брејк, стигне до изједначења, али Чеси се некако провуку
19:41 16.09.2023
3:2 – Велика борба
Добар меч гледамо за сада, игра се и на разлику, Ноле је извукао неке сјајне ударце, има шта да види шпанска публика
19:20 16.09.2023
1:0 – Ноле и Никола тренирају
Меч је решен, Чешка је славила, само да видимо којим ће резултатом то бити. Србија не може до преокрета и са друге позиције иде даље, али су Новак Ђоковић и Никола Ћаћић искористили шансу да се мало вежбају у игри у дублу, биће им то потребно за Малагу.
19:05 16.09.2023
Почиње дубл
Дефинитивно ће Ноле на терен уз Николу Ћаћића. На другој страни ће бити Томаш Махач и Адам Павлашек
18:47 16.09.2023
Да ли ће се играти дубл?
Чека се одлука о дублу, постоји шанса чак да заигра Ђоковић у тандему са Ћаћићем
18:34 16.09.2023
6:7, 5:7 – Победа Чешке