Мегини клинци пали у финишу – Партизан у полуфиналу Суперкупа АБА лиге

© Sputnik / Лола ЂорђевићКевин Пантер
Кевин Пантер - Sputnik Србија, 1920, 18.09.2023
Кошаркаши Партизана победили су Мегу у четвртфиналу Суперкупа АБА лиге у Подгорици резултатом 89:78.
Изједначену борбу водили су Партизан и Мега од самог старта, што потврђује и резултат уводне деонице која је окончана без победника - 25:25.
У наставку је тим Жељка Обрадовића који је био лишен услуга Матеуса Понитке, који је повређен, успео до одласка на велики одмор на направи залиху од осам поена - 51:43.
У трећој четвртини уследило је "буђење" Меге која је успела да дође до изједначења и у последњих десет минута ушло се резултатским егалом - 67:67.
Партизан је успео у финишу да сломи отпор Мегиних клинаца који су "показали зубе" црно-белима, и на крају је сусрет завршен тријумфом 89:78.
Партизан ће се у полуфиналу састати са Игокеом, која је била јача од Цедевита Олимпије резултатом 75:65 у првом мечу одиграном на завршном турниру Суперкупа АБА лиге одиграног у Подгорици.
Најефикаснији у табору Партизана био је Џејмс Нанели са 13 поена, прагио га је Камински са 12, док је Пи Џеј Дозир убацио 11 поена, Кевин Пантер и Трифуновић по десет.
С друге стране, најефикаснији у Меги био је Андрија Јелавић који је убацио 21 поен, док је Ђуришић бројао до 14.
Црно-бели су главни фаворит за освајање трофеја у Црној Гори, а екипа Црвене звезде није се појавила на турниру и неће учествовати.
У протоколу за меч Партизан - Мега био је и миљеник нације Алекса Аврамовић, који је после освојеног сребра са Србијом на Мундобаскету, одлучио да прескочи заслужени одмор и да се стави на располагање Жељку Обрадовићу и екипи.
У преостала два четвртфинала АБА Суперкупа састају се Будућност - Задар и ФМП Студентски центар.