Парни ваљак бржи од Железничара – Партизан на врху табеле

© Фото: ФК ПартизанМатеус Салдања
Матеус Салдања - Sputnik Србија, 1920, 22.09.2023
Фудбалери Партизана гостовали су у лепом амбијенту у Панчеву екипи Железничара, а на крају Парни ваљак и његови навијачи имају разлога за задовољство због победе од 2:1 (1:1). Сада су црно-бели на врху табеле заједно са ТСЦ-ом. Оба тима имају 19 бодова на конту.
Партизан је стигао у предност у 27. минуту, преко Салдање. Натхо је извео корнер са леве стране, Илић је пребацио лопту на другу стативу, а Салдања се нашао на правом месту и погодио.
Навијачи који су у Панчеву дошли да подрже Железничар нису остали ускраћени да виде гол својих љубимаца.
Салдања је скривио пенал тако што је оборио Станковића, а Ђорђевић је рутински послао лопту у једну, а Јовановића у другу страну. Домаћи су експредно изједначили, у 30. минуту.
Партизан је нападао, домаћин се бранио, а на крају је кључни детаљ био у 82. минуту када је погодио Захид за нова три бода Парног ваљка. Николић је сјајно главом спустио до Захида, који је шутирао из прве и матирао Станковића.
Наставак добрих Захидових игара.
Партизан сада има четири бода више од Црвене звезде уз исти број одиграних утакмица.