Српкиње разбиле Бугарску и ухватиле залет ка Европском првенству

CC0 / Pixabay / Рукомет
Рукомет - Sputnik Србија, 1920, 11.10.2023
Женска рукометна репрезентација Србије убедљиво је победила Бугарску – 40:16 (23:8) у Зрењанину на старту квалификација за пласман на Европско првенство 2024. године.
Од самог старта Српкиње су наметнуле свој ритам, не допустивши противнику ни промил шансе да их озбиљније угрози.
Како је време одмицало, тако је расла предност Србије, која је до одласка на полувреме имала плус 15 – 23:8.
Српкиње су брзом и ефикасном игром разбијале Бугарке, које с друге стране нису изградиле апсолутно ниједну акцију како би на било који начин угрозиле наш национални тим.
После уводних пола сата, најефикаснија у табору Србије била је Сања Радосављевић са четири гола, следила ју је Јована Јововић којја је постигла један мање.
У наставку су српске рукометашице рутински одрадиле посао и на крају су славиле резултатом 40:16.
Баш као и на полувремену, и на крају је Сања Радосављевић била најефикаснија са осам голова, Дуња Радевић и Анђела Јањушевић дале су по четири, а Александра Вукајловић, Бојана Милић, Александра Стаменић, Емилија Лазић и Јована Јововић по три гола.
Наредни меч Србија игра 15. октобра у Анкари против селекције Турске. Директан пласман на Европско првенство обезбедиће по две првопласиране репрезентације, као и четири најбоље трећепласиране екипе из осам квалификациооних група.
Погледајте интервју са Владимиром Јовановићем.