Партизан и Игокеа - Sputnik Србија

Моћни Партизан прегазио Асвел у Француској: Нанели предводио страшни Парни ваљак

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Асвела на гостовању у Француској резултатом 88:62 (17:13, 26:16, 29:19, 16:14). После изгубљене утакмице у првом колу црно-бели дефинитивно су у другој утакмици поправили утисак и показали пре свега квалитет у дефанзиви.
Чврстом одбраном од старта утакмице кошаркаши Партизана одмах су ставили до знања да нећемо гледати онај тим из Тел Авива над којим је Макаби доминирао.
Осим што је дефанзива функционисала одлично, проблема није било ни у нападу па су тако у првој деоници црно-бели стигли до плус седам.
На почетку друге четвртине Партизан је био у серији за коју је у многоме био заслужан Зек Ледеј који је перфектно читао нападне противника и терао их на изгубљене лопте.
Управо тај сегмент донео је црно-белима двоцифрену разлику до које су стигли кажњавајући изгубљене лопте којих је противничка екипа за 20 минута сакупила чак осам.
Френк Камински био је одличан испод коша, Данило Анђушић често је морао на линију пенала па је тако са осам поена за шест минута на паркету био најефикаснији Партизанов кошаркаш.
За крај првог полувремена Алекса Аврамовић остао је сам и успео је да донесе нове поене свом тиму, а његова реакција била је права најава за бољи Партизан који није био ни налин оном бледом из прве утакмице.
У другом полувремену Партизан је деловао још доминантније посебно после поена Алена Смаилгића које је млади српски кошаркаш постизао на веома атрактиван начин. Френк Џексон био је одличан и покушавао је да пробуди Асвел, али није могао сам, а нису помогле ни две везане тројке.
Потпуни суноврат Асвелу се десио у другој половини треће деонице када је Џексон који је био најбољи појединац свог тима због техничке грешке морао да напусти паркет.
Црно-бели стигли су и до великих 30 поена. На шест минута до краја у стрелце су били уписани сви играчи Партизана када је сјајно проиграо Балшка Копривица.
Најефикаснији играч на мечу био је Нанели са 17 поена, пет скокова и шест асистенција, док је за играча меча изабран Ледеј који је уписао 13 поена, седам скокова и две асистенције.
Код црно-белих двоцифрени су били и Смаилагић са 12 поена, као и Кевин Пантер са једним поеном мање.
У екипи Асвела до краја је најбољи учинак имао Џексон који је остао на 16 поена и три скока.
Дефинитивно је Партизану победу донела фантастична дефанзива и кажњавање противничких промашаја. Чак 18 поена постигнуто је из контри, 16 после изгубљених лопту Асвела.
Црно-бели одиграли су утакмицу која ће им свакако служити не само за самопоуздање већ и као лекција како морају да играју сваки меч у Евролиги уколико желе до еликих резултата.
Жофри Ловерњ - Sputnik Србија, 1920, 12.10.2023
Партизан против Асвела – за неке више од спорта: „На крају дана смо браћа“
21:44 12.10.2023
40' – 88:62 Победа Партизана!
21:40 12.10.2023
37' – 86:59 Први поени Ловерња
Ловерњ се уписује у стрелце тројком после мноог неуспешних покушаја. Копривица игра фантастичну одбрану.
21:38 12.10.2023
36' – 84:54 Партизанов плес
Брзо се исправља Нанели и погађа своју другу тројку на мечу, а онда краде лопту и додаје Копривици који атрактивно закуцава из контре!
21:37 12.10.2023
35' – 79:54 Промашаји на обе стране
Наставља се серија промашених тројки за Асвел, док се на другој страни промашена полудистанца Нанелија није превише одразила на црно-беле.
21:36 12.10.2023
34' – 79:54 Балша!
Офанзивни скок уписује Блашка Копривица, а за њим и прве поене. На шест минута до краја утакмице сви ирачи Партизана имају поене.
21:32 12.10.2023
33' – 77:54 Нанели погађа за три
Нанели погађа тројку и не дозвољава да се црно-бели успавају у последњим минутима утакмице. Сјајни Трифуновић несебично је додао Понитки који уписује своје прве поене.
21:28 12.10.2023
31' – 72:52 Асвел смањује предност Партизана
На старту последње деонице прве поене постиже Асвел.
21:25 12.10.2023
30' – 72:48 Партизан убедљиво води
Понитка је ушао на паркет, а на другој страни Де Коло је прве поене постигао са линије пенала.
21:18 12.10.2023
28' – 67:38 Нови проблеми за Асвел
Нови проблем за Асвел направио је Џексон који је био најбољи кошаркаш француског тима, а онда је морао да нпусти паркет због техничке грешке јер је претходно имао и неспортску
21:15 12.10.2023
27' – 67:38 Аврамовић и Нанели
Постиже Аврамовић лаке поене из контре, а одмах за њим у наредном нападу после одличне одбране закуца Нанели!
21:14 12.10.2023
26' – 63:38 Партизан на плус 25
Великих плус 25 имао је Партизан, а Де Коло маши цео кош.
21:09 12.10.2023
25' – 60:38 Силовито
Нанели је ишао на продор против Џексона, лопта је ушла у кош, а над кошаркашем Партизана Џексон прави фаул па га шаље на додатно бацање којим Нанели поново враћа плус 20.
21:07 12.10.2023
23' – 53:36 Сјајни Партизан!
После дуже времена Џексон убацује тројку, али на другој страни силовитим закуцавањем на то је имао одговор мотивисани Смаилагић.
Џексон је ухватио ритам, погодио је нову тројку, а Пантер је у том тренутку над њим направио трећи фаул.
Смаилагић је пробао да врати тројку, међутим када она није ушла био је ту Ледеј да закуца!
21:04 12.10.2023
22' – 49:29 Велика предност Партизана
Био је сам Пантер, али када је подигао руку за шут за три фаулиран је. Слободна бацања шутирао је без грешке, на другој страни невероватне шутеве маше кошаркаши Асвела.
Смаилагић потом није успео да прихвати лопту Пантера, али је успео да је једном руком атрактивно пошаље у кош.
21:01 12.10.2023
21' – 43:29 Без поена на старту треће деонице
Пантер је поново на паркету што значи да повреда није озбиљније природе. Камински је направио фаул и то трећи на мечу, али ни нови напад Асвелу није донео поене.
20:44 12.10.2023
20' – 43:29 Алекса за крај!
Четврту изгубљену лопту уписују кошаркаши Асвела у другој деоници, а то кажњава Камински. Френк Џексон потом успева да превари одбрану Партизана и тако уписује поене. Одмах узвраћа Нанели.
Џексон је у тим тренуцима играо добру секвенцу, погодио је под фаулом. Делује да је то један од ретких Партизанових проблема на утакмици, тајминг за фаулове није добар.
За крај деонице уследила је Алексина посластица. Остао је сам, погодио и потпуно разбудио екипу.
20:38 12.10.2023
18' – 37:24 Црно-бели чувају предност
Камински прави фаул при шуту Лувауа, а кошаркаш Асвела смањује предност београдског тима на 11 поена. На другој страни црно-бели прокоцкали су један напад после добре одбране екипе из Француске.
Ледеј поново одличан у дефанзиви и поново проналази Каминског испод коша.
20:34 12.10.2023
17' – 34:22 Сигурнији црно-бели
Џексон је направио неспортски фаул, а Анђушић је био сигуран на линији пенала. Лувау пробија одбрану Партизана и уписује поене.
20:31 12.10.2023
16' – 31:20 Партизан без капитена
Пао је капитен црно-белих на паркет после чега је морао на клупу. Анђушић се изборио против Лија, добио је тај дуел и вратио свом тиму двоцифрену предност.
20:28 12.10.2023
15' – 29:18 Трифуновић!
Сам је био Урош Трифуновић, добио је лопту и погодио тројку одмах при уласку на паркет. На другој страни се наставља серија промашакја тројки Асвела, али исто тако и поени после офанзивног скока.