Партизан „смушен“ – Барселона славила тројкама и скоком у нападу

Кошаркаши Партизана поражени су у првој утакмици у сезони Евролиге коју су играли код куће. Није црно-белима помогла подршка са трибина против Барселоне – 92:83. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Гости из Шпаније су једноставно превише добро шутирали за три поена, показали су какав квалитет поседују, одбраном су зауставили организацију напада код Партизана, а и у офанзивном скоку су урадили одличан посао.
Урадили су заправо све што је потребно да славе у крцатој Београдској Арени.

Најефикаснији у победничком тиму били су Николас Лапровитола са 20 поена и Вили Ернангомез са 15 поена и четири скока. Партизан су предводили Џејмс Нанели са 14, Пи Џеј Дозир са 14 и Зек Ледеј са 12 поена.

Партизан је убацио четири тројке на целој утакмици, а Барселона 13. Партизан је уписао 11 асистенција на целој утакмици, а Барселона 24. Црно-бели су уписали девет офанзивних скокова, а Барселона 16.
Највећи проблем црно-белих у првом полувремену била је организација игре. Партизан је уписао тимски само три асистенције у првих 20 минута што показује да је недостајала права тимска игра Парног ваљка. Поређења ради, само је Томас Саторански у том периоду имао пет завршних додавања.
Мучио се Партизан и у скоку, а Барселона је била одлична у шуту за три поена, погађали су Лапровитола и Калинић, Да Силва и Ернангомес су доминирали испод обруча и зато је тим из Шпаније водио са 10 разлике на полувремену.
Да Алекса Аврамовић није био расположен за игру, да није погодио неке продоре и шут за три поена, била би ситуација још негативнија по тим из Београда.
Константно је Барса држала Партизан на око 10 поена заостатка, погађали су када је било потребно и Партизан је сада на скору од једне победе и два пораза у Евролиги.
За овакву Барселону Партизан је морао да одигра много боље.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Два минута пре краја
Невероватно колико тројки су убацили играчи Барселоне, сада је и Калинић био прецизан - 81:88
20:22 17.10.2023
37' – Тројка Лапровитоле
Превише лако гости погађају ове тројке и ближе се тријумфу - 75:85
36' – Тројка Ернангомеза
Када год затреба Барселони гости постигну тројку. Ипак, враћа Смаилагић двојком - 75:82
20:20 17.10.2023
36' – Смаилагић
Погодио је Нанели, потом и Смаилагић испод обруча, сада је шест разлике - 73:79
20:17 17.10.2023
36' – Закуцавање Дозира
Сјајно је Пантер организовао напад, а онда је Барселона ухватила неколико офанзивних скокова, а Паркер је закуцао - 69:77
20:15 17.10.2023
33' – 65:75
Јарамаз је промашио два слободна бацања, а онда је Ернангомес погодио на другој страни.
20:11 17.10.2023
33' – 65:71
Ледеј је погодио са пенала, Партизан има шансу за преокрет!
20:08 17.10.2023
32' – Мучи се Партизан
Црно-бели желе да истопе предност гостију, али се муче у нападу и то током целе утакмице. Аврамовић је погодио и сада је двоцифрен - 63:71
19:58 17.10.2023
Крај треће четвртине
Како се Партизан примакао Барселони, тако је Барса направила серију и у последњу четвртину улазе гости са 69:60. Џабари Паркер је убацио тројку.
19:52 17.10.2023
28' – 56:62
Саторански је погодио, Барселона издржава притисак гостујућег терена, а Пантер је промашио оба слободна бацања
19:49 17.10.2023
27' – Пантер
Сада је Пантер погодио двојку и још ће уз то имати додатно слободно бацање - 54:58
19:46 17.10.2023
26' – Лапровитола
Поново је Аргентинац наместио шут и погодио тројку - 48:58. Враћа Нанели тројком - 51:58
19:45 17.10.2023
25' – 48:55
Калинић је донео поен Барси са пенала, потом је Ледеј закуцао, али није то урадио на време
19:40 17.10.2023
24' – Леп потез Ледеја
Јако се лепо окренуо Ледеј и погодио са једном руком, а на другој страни Саторански враћа - 48:54
19:35 17.10.2023
22' – Нанели!
Погодио је Нанели прво тројку па двојку, све изгледа много позитивније по црно-беле. Да Силва је погодио са линије за пенале - 46:50
19:33 17.10.2023
21' – Добар потез Дозира
Лепо је прошао до обруча и погодио уз фаул Дозир - 36:44. Потом и тројка Американца, јако важан потез - 39:44
19:16 17.10.2023
20' – ПОЛУВРЕМЕ
Нова тројка, Јокубаитис је погодио, а мучи се Партизан и у дефанзивном скоку. На крају првог полувремена - 34:44. Код Партизана је Алекса Аврамовић убацио девет поена.
19:13 17.10.2023
18' – Ледеј
Одреаговао је Партизан и новим поенима истопио предност Барселоне. Утисак је да Партизан тешко долази до поена вечерас - 34:38. Тренутно је 13:3 у асистенцијама за Барселону.