Рус мајсторијама очарао Кнежевину – два врхунска гола /видео/

© AFP 2023 / VALERY HACHEАлександар Головин
Александар Головин - Sputnik Србија, 1920, 22.10.2023
Фудбалери Монака савладали су Мец у оквиру француског шампионата са 2:1, а оба гола за домаћина постигао је руски мајстор фудбала Александар Головин. Показао је какво умеће поседује и затресао мрежу гостију у 42. и 55. минуту. На тај начин је екипи из Кнежевине донео три бода и преокрет.
Гости су повели после гола који је дат са чак 58 метара удаљености, али Головина то није обесхрабрило.
Добио је лопту у 42. минуту на левој страни терена, померио је исту удесно, а онда одапео стрелу која је лагано затресла мрежу гостију, за 1:1.
Почетком другог полувремена, уследило је ново мајсторство.
Добио је Монако слободан ударац у 55. минуту, а лопте се латио Головин који је и у дресу ЦСКА и у дресу репрезентације Русије показао какво знање поседује.
Поново је са дистанце шутирао и постигао гол од стативе. Још једна фудбалска лепотица, вредна преокрета и три бода.
Јанис Сферопулос - Sputnik Србија, 1920, 22.10.2023
Звездин тренер из прве руке: Одбио Јокићев Денвер, радио у Москви – уме да инсталира одбрамбени ДНК