Фиорентина - Sputnik Србија

Хорор Чукаричког у Фиренци – ТСЦ пао у Тополи после преокрета

Фудбалери Чукаричког доживели су катастрофалан пораз од Фиорентине у мечу трећег кола Лиге конференција на стадиону „Артемио Франки“ – 6:0 (3:0). Претходно је ТСЦ изгубио у Лиги Европе у Бачкој Тополи од Фрајбурга после преокрета – 1:3 (1:0).
Тим с Бановог брда који води Игор Матић, већ на полувремену је има три гола заостатка и играча мање јер је због неопрезног старта искључен Суботић у 36. минуту, па је у наставку Чукарички био приморан строго да се брани.
Да ће се „брђани“ лоше провести у Италији могло је да се наслути после шест минута игре јер је омалени Аргентинац Лукас Белтран погодио мрежу на додавање Ранијерија.
Само четири минута касније поново је Аргентинац кобан по Чукарички, овога пута права мајсторија! Лобовао је готово из пријема Белића након што је видео да је чувар мреже српског тима изашао превисоко на једну дугу лопту.
На 3:0 повисио је ефектним голом Иконе, након што је „севнула“ левица са 16 метара и лопта је од пречку завршила иза леђа Белића.
Кошмарно полувреме „оверио“ је Лука Суботић који је неопрезно стартовао на Белтрана, високо подигнута нога у потколеницу за превремени пут у свлачионицу.
У наставку је Чукарички био приморан да се брани, дуго су и одолевали Матићеви изабраници, да би у 65. минуту Рикардо Сотил погодио из слободног ударца, а осам минута касније Мартинез Кварта се најбоље снашао у петерцу Чукаричког за 5:0.
„Пукла је петарда“, Чукаричком је преостало до краја сусрета да колико толико покуша да сачува част, али је стигао и шести гол. Макси Лопез, који је имао све време овог света да се намести, погодио је резантним ударцем изван казненог простора даљи угао Белићевог гола – 6:0.
Тим с Бановог брда је после три одиграна кола Лиге конференција закуцан за последње место Групе Ф Лиге конференција, док три преостала тима: Фиорентина, Ференцварош и Генк имају по пед бодова.
Standings provided by Sofascore
Са друге стране, изабраници Жарка Лазетића храбро су ушли у меч и повели су преко Немање Петровића у 13. минуту, да би у другом полувремену уследио хет-трик капитена Немаца Грифа.
Офанзивно је од самог старта заиграо вицешампион Србије по директиви тренера Лазетића, што је резултирало раним поготком.
У јеку напада Немаца, севнула је контра домаћина и мат у три потеза! Илић је избацио Сашу Јовановића, који је упослио на другој стативи Немању Петровића, који је без проблема лопту сместио иза леђа голмана Атуболуа.
Контролисао је дешавања на терену тим из Тополе, док је Фрајбург углавном претио из прекида. Ту се нису најбоље сналазили фудбалери ТСЦ-а. Гости из Фрајбурга стигли су до изједначења у 39. минуту преко Хелера, али је ВАР показао да је поготку претходио офсајд.
У наставку сусрета Фрајбург је кренуо у јуриш ка голу Илића и то им се на крај вишеструко исплатило.
Три пута у мету је пуцао и погодио капитен Немаца Вићенцо Грифо. Прво из пенала у 49. минуту, затим само десет минута касније, као и трећи пут у 73. минуту, када је сам са некиш седам-осам метара закуцао лопту у ближи угао гола ТСЦ из Бачке Тополе.
Претходно је Жарко Лазетић додатно појачао офанзивну, Милоша Вулића заменио је Милош Пантовић, што није донело жељени ефекат.
После три одиграна кола у Групи А, ТСЦ је последњи на табели са једним бодов, првопласирани Вест Хем има шест, колико и Фрајбруг, док је Олимпијакос на коти четири.
Токове мечева сте могли да пратите уз Спутњик спорт.
22:53 26.10.2023
90' - Крај, убедљив пораз Чукаричког
Без икаквих шанси за позитиван резултат, тежак пораз српског представника.
22:46 26.10.2023
83' - Гол, Фиорентина води 6:0!
Макси Лопез имао је све време овог света да се намести и да резантним ударцем погоди даљи угао Белићевог гола.
22:35 26.10.2023
73' - 5:0 за Фиорентину
Катастрофа Чукаричког. Мартинез Кварта се најбоље снашао у петерцу гостујућег тима и затресао мрежу Белића за огромних 5:0.
22:27 26.10.2023
65' - Гол! Погађа Сотил за 4:0
Добро се држао Чукарички, да би гол пао директно из прекида. Прецизан из слободног ударца био је Сотил.
22:18 26.10.2023
55' - Брани се Чукарички
Очекивано, бројчано слабији српски представник приморан је да се брани на својој половини, док Фиорентина покушава да постигне и четврти гол.
22:15 26.10.2023
46' - Почело је друго полувреме
Игор Матић увео је у игру Луку Аџића, терен је напустио Ивановић. Изашао је и Адетунђи, као и Доцић, у игри су Серафимовић и Цветковић.
21:50 26.10.2023
45+4' - Полувреме!
Кошмарно прво поувреме за Чукарички у Фиренци, где губи 3:0 и има играча мање.
21:46 26.10.2023
45' - Још четири минута
Четврти судија показао је да ће прво полувреме бити продужено за још четири минута.
21:40 26.10.2023
38' - Црвени картон за Суботића
Неопрезан старт Суботића на потколеницу Белтрана. Консултован је ВАР и играчу Чукаричког показан је пут у свлачионицу.
21:30 26.10.2023
29' - ГОЛ! Фиорентина води 3:0!
Иконе је ефектним поготком повисио на 3:0. Не пише се добро Чукаричком. Севнула је лева нога са шеснаест метара и немоћан је овога пута био Белић.
21:28 26.10.2023
27' - Белић брани
Белтран је покушао левом ногом с леве стране, али је Белић успео да одбрани.
21:23 26.10.2023
22' - Пуче пречка
Белтран је могао до хет-трика, да се лопти на путу ка мрежи није испречила пречка.
21:21 26.10.2023
20' - Покушај Адетунђија
Солидно је текао напад Чукаричког, уследио је покушај Адетунђија из непосредне близе, али је то био лак плен за голмана Фиорентине.
21:15 26.10.2023
14' - Рогану се указује помоћ
Повредио се млади и талентовани десни бек Чукаричког, ком се указује помоћ. У стању је да настави меч на Артемио Франкију.
21:11 26.10.2023
10' - ГОЛ - Фиорентина води 2:0!
Поново је кобан по Чукарички Лукас Белтран. Дуга лопта и лоб из прве већ у 10. минуту сусрета. Мајсторија у режији Аргентинца, заиста...
21:07 26.10.2023
6' - ГОЛ! Губи Чукарички
Лукас Белтран у раној фази сусрета постигао је водећи гол за Фиорентину.
21:04 26.10.2023
3' - Чукарички први запретио
Штета! Покушао је Ничкевић после једне контре да озбиљније угрози гол Фиорентине, а лопта је отишла тик изнад пречке.
21:01 26.10.2023
Утакмица је почела!
Први напад у мечу имаће Фиорентина која игра у традиционално љубичастој гарнитури, Чукарички је у препознатљиво белој.
20:45 26.10.2023
Чека се Чукарички!
За тачно 15 минута почеће утакмица Фиорентина - Чукарички у Лиги конференција.
20:39 26.10.2023
94' - Крај меча, ТСЦ је поражен
Изгубио је тим из Бачке Тополе од фаворизованог Фрајбурга - 1:3 (1:0).