Јокић је упалио трипл-дабл машину – а Денвер не зна да стане

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 31.10.2023
Никола Јокић, српски кошаркаш, имао је ново маестрално вече у НБА лиги јер је у четвртој утакмици од почетка сезоне четврти пут Денвер водио до победе и то уз нови трипл-дабл учинак. Нагетси су савладали Јуту резултатом 110:102 (31:21, 27:24, 22:24, 30:33) и тако наставили победнички низ.
Кошаркаши Денвера као да нису паузирали после завршетка претходне сезоне јер су у ситом ритму наставили да побеђују и у новој, а што је најважније и главни јунак остао је исти.
Никола Јокић на терену је провео 35 минута, а за то време уписао је 27 поена, десет скокова и 11 асистенција. Погодио је 12 од 16 пута из игре, док је поред тога погодио два од пет слободних бацања. Запажене су биле и две блокаде српског аса.
Иако су кошаркаши Јуте у другом полувремену играли боље, Нагетси им нису дозволили да се врате у игру упкос сјајној партији Лаурија Марканена који је до краја уписао као и Никола, 27 поена уз 14 сккова и пет асистенција.
Јокић је највећу помоћ имао од Арона Гордона који је убацио 21 поен, уз седам сккова и две асистенције, као и од Џамала Мареја који је имао дабл-дабл учинак уз 18 поена, три скока и 14 асистенција.
На терену је био и капитен српске репрезентације Богдан Богдановић који није имао блиставо вече у победи Атланте над Минесотом (127:113), али је ипак уписао осам поена, скок и четири асистенције за 20 минута колико је био у игри.
Богдана није служио шут за три погодио је два од седам пута, али је за то његов тим имао распложеног Дежонте Мареја који је уз 41 поена, седам скокова и пет асистенција одвео Атланту до победе.
Када је реч о српским кошаркашима, поново је прилику да игра добио и млади Никола Јовић који је за седам минута уписао пет поена и четири скока, а његов тим Мајами изгубио је од Милвокиај резултатом 122:114.