ТСЦ  - Sputnik Србија

Настављена агонија српских клубова у Европи: ТСЦ примио пет од Фрајбурга, нови пораз Чукаричког

ТСЦ из Бачке Тополе лако и убедљиво је поражен у Немачкој од Фрајбурга резултатом 5:0 (1:0) у мечу четвртог кола Лиге Европе. Претходно је у Лесковцу пао Чукарички пред Фиорентином – 0:1, у мечу четвртог кола Лиге конференција.
Не иде, па не иде српским клубовима на европској сцени. После Црвене звезде која је поражена на „Рајко Митићу“ од Лајпцига, црни низ наставили су ТСЦ из Бачке Тополе и Чукарички.
Тим Жарка Лазетића у првих 45 минута у Немачкој није имао шут у оквир гола ривала, а једини гол у првом полувремену постигао је Рол у 24. минуту на асистенцију Егештајна. Бесан је био Жарко Лазетић који је од муке ударио главом у плексиглас на клупи за резервне играче.
У наставку сусрета, тачније у 48. минуту уследио је први ударац тима из Бачке Тополе ка голу који брани Атуболу. Запретио је Ћирковић, али је Фрајбург одбио тај налет.
Испоставиће се да је практично то било све од српског тима. Немци су убрзо повратили иницијативу, погодили су стативу, да би на 2:0 повисио у 56. минуту Егештајн. Прелеп дупли пас са Вићенцом Грифом и мат у два потеза.
Није се дуго чекало на трећу лопту у мрежи тима са севера Србије. Ђорђевић је олако изгубио дуел у свом казненом простору, упорнији и истрајнији био је Вајсхаупт, који је затим рутински сместио лопту у малу мрежу, након што је „отворио“ стопало и пласирао лопту иза леђа Илића.
Тада је било јасно да ће Фрајбург уписати и другу победу над ТСЦ-ом у две недеље, само је било питање којим резултатом. До краја сусрета Адаму се уписао у стрелце, на додавање Егештајна који је без дилеме понео епитет играча утакмице, да би "петарда" експлодирала после поготка Јапанца Рица Доана - 5:0.
Ово је немачком тиму прва дупла победа над неким тимом у Европи.
У Групи А Вест Хем је као домаћин савладао Олимпијакос 1:0, па су практично Енглези и Немци са по девет бодова „виђени“ у нокаут фази, док само теоретске шансе има Олимпијакос са четири бода, а ТСЦ је прежаљен с бодом.
Пре меча Фрајбург - ТСЦ могли сте да пратите, такође у текстуалном преносу двобој Чукаричког и Фиорентине у Лесковцу.
Тим Игора Матића заиграо је офанзивно од првог судијског звиждука са тројицом нападача – Ндиајеом, Адетунђијем и Ивановићем.
Ипак, ни то није помогло да се угрози гол Кристенсена. Гости из Фиренце који су на „Артемио Франкију“ напунили мрежу „брђана“ до врха, резултат је био 6:0, поново су у изузетно раној фази меча стигли до предности.
Голман домаћих Филиповић скривио је једанаестерац након што је минималним контактом руком, оборио Нзолу. Исти играч био је прецизан у осмом минуту са беле тачке.
Консултован је и ВАР, али је ВАР соба потврдила одлуку немачког арбитра Шрудера.
Уследило је прилично незанимљиво полувреме у ком је једино вредно помена било вређање навијача Ндиајеа приликом извођења аута, па је судија запретио прекидом меча, док је Ндиаје који је дуго веч у српском фудбалу био на ивици суза због третмана навијача.
У наставку сусрета најбољу шансу за Чукарички, тачније у мечу, пропустио је дефанзивац домаћих Ковач, који је после центаршута Недиајеа с десне стране, са два-три метра, послао лопту преко гола.
Могла је Чука до изједначења и до историјског бода, али је тај зицер отишао у неповрат.
Искусно је Фиорентина до краја сусрета, без икаквих проблема, сачувала рано стечену предност и однела је бодова из Лесковца.
Миле Китић - Sputnik Србија, 1920, 09.11.2023
Миле Китић је поново вест у хрватском спорту
22:52 09.11.2023
93' - Крај меча и убедљив тријумф Фрајбурга
Немци су славили с убедљивих 5:0 против ТСЦ-а.
22:51 09.11.2023
92' - ГОООЛ! ТСЦ прима и пети
Катастрофа тима из Бачке Тополе, запечаћена и петим поготком који постиже Јапанац Риц Доан.
22:49 09.11.2023
90' - Још три минута
Четврти судија показао је да ће меч бити продужен за три минута.
22:46 09.11.2023
88' - Буни се Радин
Судија је досудио прекршај за Фрајбург, а Радин је сматрао да је претходно он био фаулиран.
22:38 09.11.2023
80' - ГОООЛ! Потоп ТСЦ-а.
Фрајбург је преко Адамуа стигао и до четвртог гола.
22:31 09.11.2023
73' - Мења Лазетић
Изашао је Антонић, уместо њега на терену је искусни Цветковић.
22:28 09.11.2023
69' - ГОООЛ! Фрајбург води 3:0.
Ђорђевић је олако изгубио дуел са Вајсхауптом, који је рутински отворио стопало и сместио лопту у малу мрежу из непосредне близине.
22:26 09.11.2023
68' - Ћирковић запретио
С леве стране је Ћирковић послао једну употребљиву лопту у срце петерца, али никога није било да угрози гол Фрајбурга.
22:24 09.11.2023
65' - Покушај Вулића
Имао је прилику ТСЦ да запрети из слободно ударца, а лопта коју је упутио Милош Вулић отишла је изнад гола.
22:20 09.11.2023
62' - Грифо себичан
Прекомбиновао је најбољи играч Фрајбурга Вићенцо Грифо. Хтео је сам да заврши акцију, на крају је шутирао преко гола.
22:14 09.11.2023
56' - ГОООЛ! Фрајбург води 2:0
У јеку напада Фрајбурга, уследила је акција и мат у два потеза у режији домаћина. Егештајн је стрелац после дуплог паса са Вићенцом Грифом.
22:13 09.11.2023
55' - Опет Немци нападају
Кратког даха била је иницијатива ТСЦ-а, поново је Фрајбург тај који држи лопту у поседу и прети.
22:07 09.11.2023
48' - Велика шанса за ТСЦ
Ћирковић је одлично шутирао али је одлично постављен голман Фрајбурга успео да одбрани. Први шут тима из Бачке Тополе у мечу, а одмах затим уследио је и други. Одбранио се Фрајбург.
22:04 09.11.2023
46' - Почело је друго полувреме
Настављен је сусрет у Фрајбургу.
21:47 09.11.2023
45+2' - Полувреме - 1:0
Фрајбург је био далеко бољи и на полувреме одлази с голом предности у односу на ТСЦ.
45' - Антонић сачувао ТСЦ
Силдилиа је био у гол шанси, а његов покушај у последњем тренутку изблокирао је капитен ТСЦ-а Антонић.
21:44 09.11.2023
43' - Корнер за ТСЦ
Покушао је Милош Вулић, ништа се битније није догодило. ТСЦ је и даље без шута у оквир гола.
21:38 09.11.2023
38' - Статива! Срећу је имао ТСЦ
Рел је погодио стативу после одбитка након покушаја Грифа. Савладан је већ био Илић, али се лопти на путу ка мрежи испречила десна статива.
21:33 09.11.2023
34' - Рел у великој шанси, али...
Ипак офсајд. Пустио је судија да се акција одвија до краја, да би линијски након одбране Илића подигао заставицу.
21:29 09.11.2023
29' - Жути за Влалукина
Други, ако не и трећи неопрезан старт Влалукина ком је норвешки арбитар оправдано показао жути картон.