Богданова партија сезоне – Милвоки и без Јаниса прејак за Рајаковића, тужан деби Петрушева

© AP Photo / Michael ConroyБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 16.11.2023
Капитен Србије Богдан Богдановић одиграо је најбољу утакмицу у досадашњем делу сезоне, пошто је у поразу Атланте од Њујорка резултатом 116:114 постигао чак 28 поена, уз три скока и исто толико асистенција. Ипак, „српски снајпер“ промашио је тројку за продужетак.
Гости из Њујорка успели су да сруше Хоксе у драматичној завршници у којој је Богдан Богдановић узео лопту и покушао да погоди за три поена, али је био непрецизан.
Никси су боље отворили сусрет у Џорџији и добили су прву четвртину двоцифреном предношћу 22:33, да би се до одласка на полувреме та разлика „истопила“ на само пола коша – 56:57.
Ипак, до краја сусрета је Њујорк, који је предводио Рендл са дабл-дабл учинком 29 поена, уз 10 скокова и осам асистенција успео да слави укупним резултатом 114:116.
Интересантна је била одлука тренера Хокса Квина Снајдера који је извео српског шутера пет и по минута пре краја сусрета када је резултат био 101:94, да би га вратио на паркет пред одлучујући напад Атланте.
Управо је Богдан који је био најефикаснији актер у редовима домаћег тима, преузео одговорност при резултату 116:113, „дигао“ се на шут за три поена, али је био непрецизан.
Кошаркаш Никса затим није успео да убаци лопту из ауту у игру, па је Дежонт Мари ишао на линију са слободна бацања, где је имао половинач учинак и Хокси су поражени.
Српски стручњак на клупи Торонта, Дарко Рајковић, поражен је од Милвоки Бакса на свом паркету с убедљивих 112:128. За Баксе није чан ни играо најбољи играч Јанис Адетокумбо, али то није представљало проблем гостима да лако изађу на крај с тимом који води Рајаковић.
Демијан Лилард обележио је сусрет са 37 поена уз чак 13 асистенција и четири скока за нешто више од 30 минута проведених у игри.
Када су у питању остали српски кошаркаши у НБА лиги који су крочили на паркет у ноћи између среде и четвртка, Филип Петрушев је дебитовао у победи Сакрамента против Лос Анђелес Лејкерса резултатом 125:110, али је у игри провео последњих 11 секунди.
С обзром на то да је домаћи тим имао лопту у поседу и заостатак од 15 поена, нису ни покушали да нападну, па самим тим Петрушев, Кеслер Едвардс и Џејлен Салвсон који су ушли, нису ни имали контакт с лоптом.