Одлични Богдан није помогао Атланти – Дончић је газда Тексаса

© AP Photo / Hakim Wright Sr.Богдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 29.11.2023
Атланта Хокс поражена је убедљиво од Кливленд Кавалирса резултатом 128:105 у утакмици НБА купа, а српски репрезентативац Богдан Богдановић био је најефикаснији актер гостујућег тима, убацио је 18 поена, колико и Деандре Хантер.
Још једну добру партију у континуитету пружио је капитен Србије Богдан Богдановић, али то није превише помогло његовом тиму који је убедљиво пау у Кливленду са чак 23 поена разлике.
Богдан је уз 18 убачених поена имао још шест скокова, тројке је шутирао 40 одсто 4/10. Најбољи појединац Атланте Треј Јанг имао је дабл-дабл учинак од 13 поена уз 10 асистенција, али изузетно ниске проценте шута из игре 3/14.
Јастребови предвођени Србином имали су вођство на старту сусрета, али је домаћи тим предвођен маестралним Донованом Мичелом који је сусрет завршио са 29 поена, од почетка друге четвртине преузео вођство, самим тим и контролу на паркету.
Успео је Кливленд до одласка на полувреме да оде резултатом 64:61 и до краја сусрета предност је из четвртине у четвртину расла.
Кливленд је тако наставио добру серију резултата, стигли су до трећег тријумфа у претходна четири сусрета, док је Атланти ово девети пораз уз осам победа, чиме је екипа Богдана Богдановића на деветој позицији, док су Кавалирси за једно место изнад.
Богдану и Хоксима у на наредна два меча следи исто толико гостовања. Прво иду на мегдан "лудом Србину" Грегу Поповичу и Сан Антонију, онда их очекује двобој са Јанисовим Милвокијем.
Управо је Мајами играо против Милвоки Бакса (124:131), али у поразу Хитса на паркету није било Николе Јовића ког је тренер Ерик Сполста недавно вратио из "G" лиге, али Србин сада није добио прилику.
Торонто који с клупе води Србин Дарко Рајаковић, изгубио је од Бруклилн Нетса резултатом 115:103.
Лука Донић је у дербију Тексаса, водио Далас до победе над Хјустоном 121:115. Сјајни Словенац постигао је 41 поен, имао је девет скокова и исто толико асистенција. Некадашњи саиграчи Бобан Марјановић и Лука Дончић срдачно су се поздравили пре меча и проћаскали, али српски горостас касније није добио прилику да покаже на паркету шта зна.