Српкиње поразом отвориле Светско првенство: Све мирисало на победу – а онда преокрет!

© Фото : РССРукометашице Србије
Рукометашице Србије - Sputnik Србија, 1920, 01.12.2023
Рукометашице Србије поражене су на старту Светског првенства од селекције домаћина Данске резултатом 25:21.
Српске рукометашице сјајно су отвориле меч првог кола групне фазе Светског првенства ,а посебно је током првог полувремена доминирала млада Јована Јововић са четири гола.
Са два гола предности Српкиње су отишле на паузу, а за то велике заслуге иду сјајној Марији Чолић која је уписала пет одбрана.
Данске рукометашице боље су отвориле други део игре и стигле су до изједначења, међутим од 40. минута поново је иницијатива била на страни српског тима. Головима Јоване Милојевић и Марије Лаништанин Србија је поново дошла до два гола предности.
Чувале су српске рукометашице десетак минута ту предност Кристина Јоргенсен са Трин Остергард прави прекрет и на шест минута до краја доноси вођство репрезентацији Данске.
Нажалост, био је то преокрет на који Српкиње нису имале одговор. Лаништанин је постигла 21. гол за српски тим, али уследила је серија од 3:0 домаће селекције која је на крају и славила после преокрета.
По пет голова уписале су Агбаба, Јововић и Радосављевић, док је на другој страни са исто толико доминирала Јоргенсен.
У другом мечу у групи Србија игра против Румуније у недељу од 18 часова.