Коначно – победа Српкиња за пласман у наредну фазу Светског првенства

© AFP 2023 / BO AMSTRUPРукометашице Србије
Рукометашице Србије - Sputnik Србија, 1920, 05.12.2023
Женска рукометна репрезентације Србије уписала је убедљиву победу над Чилеом (30:16) у трећем колу Светског првенства и обезбедила је пласман у наредну фазу такмичења.
Србија је после два пораза од Данске и Румуније успела да савлада најслабијег противника у групи и у директном дуелу прође даље.
Против Чилеа, најефикасније у саставу Србије биле су Александра Стаменић са седам, Дуња Радевић, Сања Радосављевић са по четири, Јована Јововић и Едита Нуковић са по три гола.
Код Чилеа, централна фигура је била Маделин Кортес са 17 одбрана.
Утакмица је имала чудан ток, Србија је повела са 3:0, па 12 минута није постигла гол, али је добила прво полувреме са 10:6.
У наставку, Србије се фокусирала и сигурним корацима стигла до победе.
Србију у другој фази такмичења очекују дуели са селекцијама Немачке, Пољске и Јапана, биће јако тешко стићи до четвртфинала, што је основни услов за место у квалификацијама за Олимпијске игре.