Милош Теодосић - Sputnik Србија

Звезда после драме поражена од Басконије Душка Ивановића

Кошаркаши Црвене звезде поражени су на гостовању Басконији у оквиру Евролиге резултатом 87:85. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Звезда је поново одиграла јако лоше у првом полувремену, заостајала је двоцифреном разликом, потом бољом игром у другом полувремену успела да се врати, али и да изгуби у самој завршници.
Рокас Гедраитис је са једном лудом тројком дао наду црвено-белима, али је потом на секунду до краја промашио шут за победу.
Чима Монеке је у последњој секунди отишао на линију за слободна бацања, намерно промашио други пенал и тако је Басконија дошла до тесне победе.
Црвена звезда тако остаје без иједне победе у гостима у досадашњем делу Евролиге.

Најефикаснији у победи Басконије били су Седекерскис са 18 и Маркус Хауард са 17 датих поена. Рокас Гедраитис је носио Црвену звезду са 24 дата поена и шест скокова, одиграо је јако добро, али није имао среће да погоди најважнији шут на утакмици. Лука Митровић је забележио осам поена, 16 скокова и седам асистенција, а Теодосић 13 поена, три скока и шест асистенција.

Најважнији статистички податак са ове утакмице је шут за три поена Басконије која је убацила 17 од 36 покушаја ван линије 6,75.
И то је дефинитивно одлучило овај сусрет. На крају се све свело на један шут, а Басконија је имала и среће и носи тријумф са овог дуела.
После ове утакмице Црвена звезда је на скору од четири победе и девет пораза и заузима 15. место на табели. Басконија је са друге стране на осам победа и пет пораза и налази се на петом месту.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
24 секунде до краја
Гедраитис је погодио за три поена, сада је 84:82!
22:23 08.12.2023
Минут до краја
Невероватно шта је Звезда све промашила, а на уласку у последњи минут Басконија води са 84:79
22:21 08.12.2023
Два минута до краја
Рогавопулос је погодио изузетно тешку тројку, Теодосић је вратио истом мером - 84:77
22:20 08.12.2023
Последња три минута
Басконија није реализовала нападе, али је потрошила време. Звезда погађа преко Гедраитиса - 81:74
22:15 08.12.2023
Последња четири минута
Мекинтајер је погодио једно слободно бацање, Боломбој је промашио тројку, а Седекерскис погодио тројку на другој страни - 81:71
22:11 08.12.2023
35' – Тројка!
Лазић је погодио тројку и сада је 75:68. Потом Коцар даје двојку - 77:68. И онда тројка Теодосића - 77:71
22:07 08.12.2023
34' – Басконија на 10 разлике
Невероватно како је Звезда пропустила шансе и домаћин иде на 10 разлике - 75:65
22:04 08.12.2023
32' – Тројка
Погодио је домаћи тим нерезонски шут и Басконија води 70:62. Потом закуцава Боломбој, можда и најбољи играч Звезде уз Митровића - 70:64
22:00 08.12.2023
30' – Крај треће четвртине
После 30 минута игре Црвена звезда има шансу за победу у последњој деоници, а резултат је 67:62 за Басконију
21:54 08.12.2023
28' – Митровић!
Потпуно је центар Црвене звезде Лука Митровић вратио Звезду у игру са неколико погодака на обручу - 62:59!
21:48 08.12.2023
26' – Митровић
Лепо је Митровић закуцао, а на другој страни је Хауард ушао у игру и погодио тројку - 60:51
21:43 08.12.2023
24' – Без много поена у наставку
Тешко се стиже до кошева, Монеке је убацио само један пенал, Недовић је промашио две тројке, али је Гедраитис погодио за три - 55:49!
21:40 08.12.2023
22' – Звездина боља одбрана
Црвено-бели су натерали Басконију да игра лоше нападе, али Недовић маши за три поена - 54:43. Боломбој је убацио тројку - 54:46
21:38 08.12.2023
21' – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме у Виторији
21:23 08.12.2023
Крај првог полувремена
После 20 минута игре Басконија води са 52:43. Хауард је постигао 14 поена код домаћина, Гедраитис девет код црвено-белих.