Победа Партизана у вечитом дербију: Црно-бели се вратили на прво место

Фудбалери Партизана савладали су екипу Црвене звезде резултатом 2:1 у 171. вечитом дербију и тиме се вратили на прво место табеле Суперлиге.
Оштрим стартовима, дуелима и погледима почео је 171. вечити дерби који најпре није обиловао великим шансама. На обе стране није виђена спектакуларна игра нити је било опаснијих претњи.
Натхо је највише претио, али безуспешно док су са друге стране шансе пропустили Јован Мијатовић и Олајинка. Чинило се да ће се на паузу отићи без голова, али у 41. минуту створила се гужва, пао је Аранђел Стојковић после старта Милана Родића и досуђен је пенал.
2/2
Натхо је био сигуран са беле тачке и донео је црно-белима предност са којом су отишли на паузу.
Офанзивни су били црвено-бели у наставку меча, Хванг и Катаи имали су лепе шансе, али све је пало у воду када је у 66. минуту после асистенције Захида за 2:0 погодио Салдања.
Ту предност црно-бели сачували су само четири минута јер је толико требало Звезди да постигне први гол. Ендиај је био стрелац!
Већ у 85. минуту виђена је нова драма. Мијатовић је погодио за изједначење, али досуђен је офјсад баш као и у првом полувремену. Одмах за тим, велику шансу и празан гол пропустио је Немања Николић.
Изузетно је било напето у наставку меча, судија је одлучио да продужи игру за још седам минута, а онда се и то одужило.
Било је и одуговлачења, грубе игре, а онда је Катаи у 97. минуту промашио огромну прилику, после чега је свиран и крај меча.
Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 20.12.2023
Тадић отворио душу: Кућа је срушена до темеља
20:04 20.12.2023
98' – Крај!
Партизан је победио Црвену звезду у 171. вечитом дербију
20:00 20.12.2023
98' – Катаи имао шансу
Катаи је пропустио огромну шансу!
19:58 20.12.2023
96' – Напето и даље
Јовановић добија ђути картон због одуговлачења.
19:55 20.12.2023
90' – Још се игра
Судија је одлучио да се игра још седам минута.
19:49 20.12.2023
87' – Партизан пропушта велику прилику
Глазер је истрчао, гол је остао празан, али Николић лопту шаље поред гола.
19:47 20.12.2023
84' – Поново поништен гол за Звезду
Јован Мијатовић постиже гол, али досуђен је офсајд.
19:42 20.12.2023
79' – Велика прилика за Звезду
Канга је одлично извео слободан ударац, али Јовановић још једном одличан на голу. Уследила је и измена, уместо Калулуа ушао је Николић.
19:40 20.12.2023
76' – Без ритма
Ређају се грешке на обе стране.
19:33 20.12.2023
70' – Гол за Звезду! 2:1
Букари је извео дриблинг убацио лопту у казнени простор, а у мрежу је послао Ендиаје!
19:31 20.12.2023
68' – Звезда одмах прети
Две брзе шансе за црвено-беле, добар посао обавља голман домаћина.
19:28 20.12.2023
66' – Нови гол за Партизан!
Захид је сјајно освојио лопту и асистирао Салдањи који постиже гол за 2:0.
65' – Нова промена код црвено-белих
Ендијај је у игри уместо Недељковића.
19:24 20.12.2023
62' – Катаи!
Катаи је добро прихватио лопту, имао је шансу за добар шут, али лопта одлази превисоко
19:19 20.12.2023
57' – Велика шанса
Захид је био ако близу гола, а Драговић је интервенисао у последњем тренутку.
19:14 20.12.2023
Промене
Канга и Лучић су на терену уместо Олајинке и Мијаиловића
19:08 20.12.2023
46' – Почиње друго полувреме
18:52 20.12.2023
45' – Крај првог полувремена
Партизан води после првих 45 минута.
18:47 20.12.2023
Како је дошло до пенала
Милан Родић је оборио Аранђела Стојковића, а судија је најпре показао на корнер. Међутим, после консултације донео је одлуку за пенал.
18:43 20.12.2023
41' – Партизан води! 1:0
Натхо погађа из пенала!
18:39 20.12.2023
35' – Звезда све опаснија
Букари је шутирао снажно, али поред гола!