Миомир победом почео Нову годину

© AP Photo / Manu FernandezМиомир Кецмановић Џек Дрејпер
Миомир Кецмановић Џек Дрејпер - Sputnik Србија, 1920, 02.01.2024
Миомир Кецмановић, српски тенисер, победом је започео Нову годину у Хонг Конгу. Кецмановић је у првом колу савладао Таро Данијела, јапанског тенисера, резултатом 6:3, 6:2.
Само сат времена и 11 минута било је довољно Миомиру Кецмановићу да рутински савлада квалификанта Таро Данијела.
Српски тенисер одлично је отворио меч, у шестом гему је направио брејк међутим Јапанац је узвратио. Миомир ипак није дозволио да се сусрет закомпликује одузео је противнику још један сервис гем.
Сигурнији је Кецмановић био у другом сету када је везао два брејка, повео са 4:1 и већ тада оставио Данијела готово без икаквих шанси.
Пропустио је српски тенисер прву меч лопту, али је на свој сервис рутински завршио започето.
Кецмановић је тако најавио добар турнир какав се и очекује од њега, јер је у новембру на Дејвис купу одиграо два изванредна меча. Било је јасно да је Миомир подигао форму, а ово је добар знак да је са истом ушао у Нову годину.
Рафаел Надал - Sputnik Србија, 1920, 02.01.2024
Вратио се Рафаел Надал – спектакл као у најбољим данима и победа за нови почетак