Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија

Од рапсодије до претераног опуштања – Партизан савладао „фењераша“ за десету победу у Евролиги

Кошаркаши Партизана забележили су победу против Асвела у 18. колу Евролиге на свом терену резултатом 90:77.
Партизан је имао најлакши посао у актуелној сезони европског такмичења против најгорег тима лиге и уписао је десету победу, али је пре времена славио и вишак од 31 поена у трећој деоници је „истопио“ у последњем кварталу, дозволивши противнику да се разигра.
Срећом, без последица, иако је Асвел на два минута до краја пришао на свега 11 поена заостатка.
Тренер Жељко Обрадовић на располагању није имао повређене Зека Ледеја, Уроша Трифуновића и Алексу Аврамовића, остали главни играчи су одиграли своје, придружио им се и Огњен Јарамаз, док ће резервисти морати да се замисле због приступа игри у четвртом кварталу.
Најефикаснији у Партизану био је КевинПантер који је за нешто више од 18 минута уписао 22 поена, Данило Анђушић је додао 15, Огњен Јарамаз 11, Бруно Кабокло девет, а и сви остали играчи су забележили поене.
На другој страни је бољи од осталих био Скот који је већину од својих 24 поена уписао у последњој четвртини, а бивши капитен Партизана Жофри Ловерњ је имао шест поена, четири скока и асистенцију за мање од 20 минута у игри.
Партизан је покренуо инспирисани Пантер, брзо је убацио седам поена на старту утакмице, придружио му се Кабокло, а после тројке Џексона за приближавање Асвела на поен заостатка Обрадовић је тражио минут одмора.
Са вишком од шест поена Партизан је ушао у другу деоницу, Јарамаз и Нанели су за три минута донели двоцифрену предност, Пантер је донео и 20 поена вишка, а на полувреме су црно-бели однели вођство од 50:31.
У седмом минуту треће деонице Партизан је повео и са 31 поена, уследило је затим опуштање које је тренер Обрадовић желео да заустави минутом одмора после свега 30 секунди у четвртој четвртини, али је разлика била толика да противник никако није могао да угрози победу Партизана.
Црно-беле у четвртак очекује далеко већи изазов, гостовање вечитом ривалу Црвеној звезди у Евролиги.
Ток меча могли сте да пратите уз Спутњик:
22:28 02.01.2024
40' – Крај!
Победа Партизана, десета у Евролиги са 90:77.
22:26 02.01.2024
40' – Тачка!
Јарамаз погађа тројку за 87:72.
22:22 02.01.2024
39' – Партизан допушта превише
Асвел је пришао на 11 поена заостатка.
22:17 02.01.2024
37' – Партизан приводи меч крају
Само се чека коначан резултат, Асвел је смањио на 15 разлике.
22:11 02.01.2024
33' – Анђушић прекида серију
Партизан води 74:58.
22:10 02.01.2024
32' – И наставља се!
Две тројке за Скота, Асвел смањује на 71:54.
22:07 02.01.2024
32' – Серија Асвела
12:3 и Обрадовић тражи минут одмора.
Партизан води 69:48.
22:04 02.01.2024
30' – Убедљив Партизан
Победа је већ уписана.
Црно-бели воде 69:45.
21:55 02.01.2024
27' – 30!
66:36 за Партизан.
21:50 02.01.2024
23' – Анђушић!
Два плус један!
Партизан води 60:33.
21:47 02.01.2024
22' – Пантер сигуран, Тристан атрактиван
Партизан води 54:33.
21:29 02.01.2024
20' – Партизан убедљиво води
Сјајна игра црно-белих, одлична одбрана и креативност у нападу.
На полувремену 50:31.
21:26 02.01.2024
19' – Пантер из корака
Партизан води 47:27!
21:21 02.01.2024
17' – Смаилагић!
Тројка за 41:24!
21:19 02.01.2024
16' – Закуцавање и техничка!