Влаховић је херој Јувентуса – а зашто није играо Лазар? /видео/

© AP Photo / Marco AlpozziДушан Влаховић
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 07.01.2024
Душан Влаховић постигао је гол у 91. минуту на гостовању његовог Јувентуса Салернитани и тако је донео тријумф Старој дами од 2:1.
Био је то сјајан центаршут са десне стране, а онда и врхунски ударац главом Влаховића у стилу најбољих нападача света.
Много ће му значити овај гол који је пао на Божић.
Видело се и по прослави колико Влаховићу значи овај гол.
На овај начин Влаховић је комплетирао сјајну игру јер је раније уписао и асистенцију код гола Илинга у 65. минуту за 1:1.
У питању је Душанов седми гол у сезони у Серији А.
Домаћин је иначе повео у 39. минуту преко Мађореа. Филип Костић је играо прво полувреме за Јувентус.
Јувентус је остао други на табели са 46 бодова, два мање од лидера Серије А Интера. Салернитана је последња са само 12 бодова, три мање од Каљарија који је први ван опасне зоне.
Са друге стране, српски фудбалер Лазар Самарџић није играо за Удинезе против Лација у поразу 1:2, а тренер Зебри Габријеле Ћиофи тврди да то нема везе са писањем медија да ће Самарџић ускоро прећи у Наполи.

„Нисам размишљао о његовом трансферу, моја одлука је била да не игра", рекао је Ћиофи, који је Самарџића оставио на клупи свих 90 минута. Репрезентативац Србије је ове сезоне одиграо 17 утакмица у Серији А за Удинезе, на којима је постигао два гола и уписао две асистенције.

Италијански медији данима пишу да ће Самарџић каријеру наставити на стадиону Дијего Армандо Марадона и да ће Наполи за његов трансфер на рачун Удинезеа уплатити 20 милиона евра фиксно, плус пет за бонусе.
Годишња плата Самарџића по тим тврдњама требало би да износи око два милиона евра.