Жељко разочаран епилогом у Истанбулу

© Sputnik / Лола ЂорђевићТренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић
Тренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић - Sputnik Србија, 1920, 10.01.2024
Тренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић изјавио је на конференцији за медије после меча Евролиге са Фенербахчеом и пораза (91:76), да његов тим није одреаговао на агресивност турске екипе у другом полувремену.
Кошаркаши Партизана поражени су на гостовању од екипе Фенербахчеа резултатом 91:76 у утакмици 20. кола Евролиге, упркос одличном отварању сусрета и двоцифреној предности, која се како је меч одмицао "топила".
Био је то први дуел дуплог кола Евролиге ове седмице, а други следи у петак против Макабија на домаћем терену.
Најтрофејнији европски стручњак Жељко Обрадовић није имао превише разлога за задовољство.
„Два различита полувремена. У првом је било сјајно, у другом смо причали да би требало да очекујемо њихову агресивност, али нисмо одговорили на то. Одиграли смо лоше у одбрани и честитам Фенербахчеу на победи“, истакао је Обрадовић.
У следећем колу, Партизан у петак дочекује Макаби у Арени, док Фенербахче дан раније игра са Бајерном код куће.
Партизан после 20 одиграних утакмица има половичан скор од 10 победа и исто толико пораза и налази се на 10. позицији елитног европског такмичења.
Погледајте нову епизоду емисије Спутњик спорт.