Србија - Норвешка, рукомет, СП - Sputnik Србија

Болан пораз Србије од Црне Горе

Рукометаши Србије играли су против Црне Горе у трећем мечу у групи Европског првенства. Орлови су на крају поражени тако што су примили гол у последњој секунди – 29:30. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Било је јасно у последњим секундама да Србија не може до победе, имала је само бод џепу, а на крају је и поражена јер је примила гол у последњој секунди утакмице. Стрелац је био Грбовић.
Просто невероватно шта су наши рукометаши све урадили у три утакмице на Европском првенству у Немачкој, од бода против Исланда, преко пораза од Мађарске и Црне Горе.

Ово Европско првенство памтиће се као неуспех. Видећемо да ли ће бити промена у скоријој будућности. Ово није било добро.

Током целог тока утакмице Црна Гора је била боља, водила је, на крају је стигла до тријумфа. Ни бод не би био довољан нашим рукометашима за пролазак даље. Сада је дефинитивни крај.
Код Србије најефикаснији био је Лазар Кукић са седам голова. На другој страни Бранко Вујовић постигао је осам, његов презимењак Миљан и Грбовић по седам, а Вуко Борозан шест.
Голом у последњој секунди Црна Гора је успела да одржи вођство и да победи, уједно пошаље Србију на последње место у групи Ц. Србија, тако, Европско првенство завршава без тријумфа.
Надајмо се неким светлијим рукометним данима...
Утакмицу сте могли да испратите у текстуалном преносу на Спутњику.
19:30 16.01.2024
59’ – Илић за нерешено!
Видећемо може ли Србија до победе - 28:28
19:29 16.01.2024
58’ – 27:28
Кукић је донео нови гол Орловима. Потребна је победа Србији да би имала шансу за пролазак даље
19:24 16.01.2024
54’ – 25:27
Борозан је дао гол са два играча мање, невероватно
19:22 16.01.2024
54’ – Ђорђић
Леп потез и гол са играчем више - 24:25. Али погађа Вујовић - 24:26. Раније је Орбовић повређен
19:20 16.01.2024
52’ – Воркапић
Сјајно је наш крилни играч скочио и погодио са дистанце - 23:24
19:17 16.01.2024
49’ – 20:23
Грбовић је погодио са црте
19:12 16.01.2024
47’ – 20:22
Вујовић је погодио, Србија се и даље мучи на обе стране терена
19:08 16.01.2024
43’ – 20:21
Илић је погодио са крила
19:04 16.01.2024
40’ – Нови преокрет
Црна Гора је брзо направила разлику и води поново са 20:18
18:59 16.01.2024
36’ – Води Србија
Илић је погодио, Србија води са 18:17! Коначно су Орлови у предности
18:57 16.01.2024
35’ – Нерешено је!
Симовић је искључен, сада је 16:16 после гола Радивојевића
18:52 16.01.2024
31’ – 15:16
Црногорци су стигли одмах до гола на старту другог полувремена. Потом је и Илић био прецизан
18:35 16.01.2024
Полувреме
После 30 минута игре Црна Гора води са 15:14.
18:34 16.01.2024
29’ – 14:15
Црногорци држе предност, Орлови имају прикључак највише захваљујући Кукићу. Ево потом и Којадиновића
18:31 16.01.2024
26’ – 12:14
Гол Којадиновића, веома важан да Орлови остану у прикључку
18:26 16.01.2024
21’ – Симић
Сјајно брани голман Црне Горе Симић, већ седам одбрана има. Црногорци воде са 9:12. Потом и гол Коса - 10:12. Потом искључење Марсенића уз пенал - 10:13
18:24 16.01.2024
20’ – Кос за Радивојевића
Јако лепа асистенција Коса и гол Радивојевића - 9:11
18:18 16.01.2024
16’ – Кукић!
Разиграо се Кукић, постигао је два гола и сада је 7:9. Потом још један гол Кукића - 8:9