© AP Photo / Mike StewartЛука Дончић
Лука Дончић - Sputnik Србија, 1920, 27.01.2024
Лука Дончић, словеначки кошаркаш, постигао је рекорд каријере јер је у ноћи између петка и суботе убацио невероватних 73 поена у мечу Атланте и Даласа.
Знао је Лука Дончић да изненади маестралним шутерским учинком, али овога пута изненадио је и надмашио самог себе.
Лука готово да није излазио са паркета, провео је на њему чак 45 минута, а за то време остварио је нестрана учинак од 73 поена, десет скокова и седам асистенција. Имао је 17/20 за два поена, 8/13 за три и 15/16 са линије пенала.
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 27.01.2024
Богдан блистао – али остао у Лукиној сенци
Укупно Лукин проценат шута био је 76 одсто односно 25/33. Највише поена односно чак 23 уписао је током друге деонице, али његова енергија носила је Далас од првог до последњем минута меча.
Маверикси су победили Атланту резултатом 148:143 што значи да је Лука сам дао готово половину поена.
Чинило се пре неко ноћи да ће се дуго чекати да неко поново утакмицу какву је имао Џоел Ембид када је убацио 70 поена, али преварили смо се јер је Дончић био мотивисан да покаже да је још бољи.
Пре Луке, само су Вилт Чембелерн (78 и 100 поена) и Коби Брајант (81 поен) имали бољи учинак у историји НБА лиге. Словеначки кошаркаш уједно је и четврти у историји који је постигао најмање 73 поена на утакмици, али је први који је убацио најмање 70 поена уз 75 одсто шута из игре.
Дончић међутим није био једини мотивисани у протеклој ноћи. У утакмици Индијане и Финикса Девин Букер убацио је чак 62 поена уз пет скокова и четири асистенције.
Букер је шутирао укупно 22/37 односно имао је 59 одсто шута из игре, али оно што је невероватно јесте да Санси ни превођени толико расположеним Букером нису успели да савладају Индијану која је победила 133:131.