Силовити Јокић стигао до новог трипл-дабла – Јанис и Милвоки гледали мајстора кошарке

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 30.01.2024
Никола Јокић, српски кошаркаш, стигао је до 119. трипл-дабл учинка у каријери у победи Денвера над Милвокијем резултатом 113:107. Српски ас није имао сјајан проценат шута, али је поново погађао када је било најпотребније.
За 40 минута колико је провео на паркету Никола Јокић уписао је 25 поена уз 16 скокова и 12 асистенција. Иако му је проценат шута био на 40 одсто српски ас поново је успео да заблиста.
Шутирао је 9/19 за два поена и 1/6 за три поена, али је зато маестралан посао радио у одбрани, чак 15 од 16 скокова били су дефанзивни. Уз то је Јокић имао и три украдене лопте.
Денвер је лоше почео утакмицу, Бакси су имали предност од 13 поена, али није дуго времена требало Нагетсима да се пробуде. Преокренули су и водили све до друге половине друге деонице, а потом је Милвоки преузео инцијативу па је тако после првог полувремена резултат био изједначен.
Неизвесно је било и током треће деонице, а онда су Јокић и Џамал Мареј после сеирје од 6:0 вратили предност Нагетсима коју су на крају успели и да сачувају.
Управо је Мареј био од велике помоћи Јокићу. Сјајни Џамал уписао је чак 35 поена, уз то је имао и два скока и пет асистенција.
На другој страни одличну утакмицу одиграо је Јанис Адетокумбо који је имао 29 поена, 12 скокова и четири скока.
Денвер је остварио 32. победу у сезони и на табели Западне конференције дели друго место са Оклахомом, док је испред њих са само једном победом више Минесота.
Шансу је у ноћи између понедељка и уторка добио Василије Мицић који је на паркету провео четири минута и за то време успео је да упише један скок. Оклахома је у том мечу поражена од Минесоте резултатом 107:101.