Салдања „заљуљао“ Јавор, Звезда боља од Змајева

© Sputnik / Скриншот, видеоВладан Милојевић
Владан Милојевић - Sputnik Србија, 1920, 10.02.2024
Фудбалери Партизана гостовали су Јавору на отварању пролећног дела сезоне Суперлиге, а црно-бели су на крају дошли до три бода на тешком терену - 0:1 (0:0). И на тај начин су задржали прву позицију на табели. Црвена звезда оправдала је улогу фаворита против Вождовца победом од 2:1.
Једини гол за црно-беле дао је Салдања у 62. минуту утакмице и то петом, на атрактиван начин.
У првом полувремену није било голова, али јесте оштре игре. Судија се хватао за жуте картоне као на траци, па је то био главни утисак поле првих 45 минута.
Наравно, самим тим је порастао притисак са којим су црно-бели морали да се носе, а како је који минут протицао, тако је екипи Игора Дуљаја било теже да дође до поготка.
На све то лош терен није олакшавао посао Парном ваљку.
У 57. минуту црно-бели су имали шансу после прекида, али је голман Манојловић добро одреаговао. Пет минута касније Партизан је успео до предности. Антић је додао до Николића, овај до убојитог Бразилца и црно-бели су стигли до предности и јако важног гола.
Ситуација је постала компликована за црно-беле када је бек Антић добио други жути картон, а самим тим гости из Београда остали са играчем мање на терену.
На крају су црно-бели успели до нова три бода.
Фудбалери Црвене звезде предвођени Владаном Милојевићем славили у против Вождовца са 2:1.
Могло је да буде и 3:0 у једном моменту да није поништен гол Шерифа Ендиајеа, на крају је Вождовац чак и запретио голом за 2:1, али је на крају Звезда стигла до тријумфа.
На отварању пролећног дела сезоне, на другом дебију Владана Милојевића и пред 26.340 гледалаца, стрелци за црвено-беле били су Милан Родић у деветом и Питер Олаjинка у 16, док је погодак за Вождовац постигао Михајло Нешковић у 86. минуту.
Родић је обележио јубилеј - 300 утакмица за Звезду.
Звезда је и даље друга на табели са 49 бодова, бод мање од Партизана.