Килијан Мбапе - Sputnik Србија

ПСЖ завршио пола посла – Лацио „нокаутирао“ грогирани Бајерн

Фудбалери Пари Сен Жермена оправдали су улогу фаворита и победили су на „Парку принчева“ Реал Сосиједад резултатом 2:0 (0:0) у првом мечу осмине финала Лиге шампиона. Лацио је као домаћин голом Ћира Имобилеа из пенала у 69. минуту успео да нокаутира Бајерн, па је јасно да ће за три недеље у реваншу у Минхену бити и те како узбудљиво.
Допутовао је Бајерн грогиран у Рим, због пораза од Бајерн Леверкузена (3:0) у великом дербију немачког фудбала и борбе два тима за „Салатару“.
Искористио је то максимално Лацио, који је после „успаванке“ након првих 45 минута заиграо нешто офанзивније, што им се исплатило у 66. минуту.
Штопер Упамекано је „поцрвенео“ због неопрезног старта над Исаксеном и главни судија му је показао пут у свлачионицу, досудивши једанаестерац за домаћина.
Сигуран „с креча“ био је Ћиро Имобиле у 69. минуту. Покушавао је у наставку сусрета тим из Минхена, иако бројчано слабији, да дође до поравнања резултата, али безуспешно.
Невероватно звучи податак да Бајерн није имао шут у оквир гола. Чак 16 пута претили су Милер, Кејн, Сане и другови, али је беспослен био Проведел.
Када је у питању окршај у Паризу између Пари Сен Жермена и Реал Сосиједада, тамо је такође виђена „успаванка“ после првих 45 минута, да би у наставку „свеци“ са два гола трасирали себи практично пут ка четвртфиналу Лиге шампиона.
Шпанску „браву“ откључао је Килијан Мбапе поготоком у 58. минуту на асистенцију Маркињоса, када се одлично снашао и закуцао лопту под пречку.
Само 13 минута касније Баркола је голом крунисао соло-продор и шмекерски је врхом копачке протурио лопту испод ногу голмана Ремира.
Није Сосиједад могао ни до почасног гола, па остаје да се види колико ће моћи 5. марта у Сан Себастијану када је заказан реванш.
Ток оба сусрета могли сте да пратите уз Спутњик спорт у текстуалном преносу.
22:52 14.02.2024
90+5' - Крај у Паризу и у Риму
Лацио је савладао Бајерн - 1:0, док је ПСЖ био успешнији од Реал Сосиједада - 2:0.
22:50 14.02.2024
90' - Још пет минута у Риму
Толико наде за Бајерн да покуша да избегне пораз.
22:42 14.02.2024
86' - Слаб покушај Кејна
Имао је Енглез прилику да из слободног ударца угроз гол Проведела, али се оклизнуо и лопта је погодила живи зид, завршивши у корнеру.
22:41 14.02.2024
85' - Бајерн немоћан
Меч у Риму ближи се крају, Бајерн има фудбалера мање и Лацио лако успева да заустави све покушаје Бавараца.
22:29 14.02.2024
71' - ПСЖ води 2:0
Баркола је стрелац. Стуштио се млади нападач с леве стране у ксазнени простор Шпанаца и шпицем је протурио лопту испод ногу голмана Сосиједада.
22:25 14.02.2024
69' - ГОООЛ! Ћиро Имобиле
Италијан је послао лопту у једну страну, а Мануела Нојера у другу. Води Лацио против Бајерна из пенала.
22:24 14.02.2024
67' - Пенал за Лацио и црвени за Бајерн
Ужасан старт Упамекана у казненом простору Лација. Срушио је Исаксена и главни судија је без оклевања показао на белу тачку, док је Дајо Упамекано добио директан црвени картон.
22:21 14.02.2024
64' - Пречка Мбапеа!
Могао је ПСЖ да дуплира предност, да се лопти на путу ка мрежи није испречила пречка после ударца Килијана Мбапеа.
22:18 14.02.2024
58' - ГОООЛ! Води Пари Сен Жермен
Килијан Мбапе се најбоље снашао у петерцу гостију и успео лопту да пошаље под пречку на асистенцију Маркињоса. Води Пари Сен Жермен против Реал Сосиједада - 1:0.
22:09 14.02.2024
52' - Корнер за Бајерн
Покушај Џамала Мусијале у последњем тренутку изблокирали су дефанзивци Лација.
22:02 14.02.2024
46' - Почело је друго полувреме
Настављени су мечеви.
21:46 14.02.2024
45+1' - Полувреме - "две успаванке"
Без голова после првих 45 минута на мечу Лацио - Бајерн и Пари Сен Жермен - Реал Сосиједад.
21:41 14.02.2024
40' - Тежак промашај Мусијале
Проведел је био на коленима, а Мусијала је у паду са седам метара успео да пребаци гол ударцем левом ногом.
21:39 14.02.2024
38' - Солидан покушај Лација
Исаксен је пробао левом ногом, а његов покушај отишао је поред Нојеровог гола.
21:33 14.02.2024
32' - Пројектил Санеа
Право је чудо како је Лацио избегао да прими гол. Имао је среће Проведел, након што је пројектил који је са 18 метара испалио Лирој Сане "лизнуо" стативу.
21:30 14.02.2024
29' - Нуле и даље
Мреже мирују у оба меча осмине финала. Упакемано је послао једну лопту далеко изнад гола Лација, док Пари Сен Жермен и даље покушава да угрози гол Реал Сосиједада.
21:23 14.02.2024
22' - За длаку!
Мало је фалило да Луис Алберто промени резултат на Олимпијском стадиону у Риму. Тукао је десном ногом, ток поред левих рашља гола који брани Мануел Нојер.
21:18 14.02.2024
17' - Корнер за Лацио
Изборили су се Римљани за ударац из угла, који је извео Луис Алберто, покушао је Ромањоли, а Нојер је то без проблема покупио.
21:16 14.02.2024
15' - Захуктава се у Паризу
Пари Сен Жермен "плете мрежу" око гола Реал Сосиједада, мреже и даље мирију.
21:08 14.02.2024
8' - Без Шанси у Паризу
Пари Сен Жермен очекивано има теренску иницијативу, с тим што до сада није било праве шансе.