Победа која се чекала шест деценија

© AFP 2023 / JOHN THYSБруно Петковић
Бруно Петковић - Sputnik Србија, 1920, 16.02.2024
Фудбалери Динама из Загреба савладали су екипу Бетиса резултатом 1:0 у првој утакмици баража плеј-офа Лиге конференције и тако исписали историју јер су после 60 година остварили победу на гостовању против тима из „лиге петица“.
Сусрету Динама и Бетиса претходио је сукоб Јарнија и Бруна Петковића па су тако варнице биле присутне и пре почетка меча. Јарни који је раније играо за Бетис рекао је да ће иако је „хајдуковац“ навијати за шпански тим, а то је резултирало његовом сменом на месту селектора репрезентације Хрватске у конкуренцији до 17 година.
Због његове изјаве Петковић га је назвао „кловном“ због чега и њега чека казна.
Када се завршило са речима било је време за дела, а Петковић је очигледно био посебно мотивисан. Динамо је славио резултатом 1:0, а управо је једини гол постигао Петковић у 75. минуту из пенала.
Иако су фудбалери Бетиса имали више шанси као и већи посед лопте, нису успели то да материјализују.
Динамо је остварио прво победу у гостима против тима из „лиге петица“ после пуних шест деценије. Последњи пут када се то догодило било је 1963. године против Бајерна у Минхену у четвртфиналу Купа сајамских градова.
Такође, Динамо је први пут у историји клуба славио у Шпанији.
Када је реч о осталим сусретима у Лиги конференција, занимљив меч одиграли су Ајакс и Бодо. Норвешки клуб водио је 2:0 све до надоканде времена, а онда је за шест минута холандски клуб преокренуо и избегао изненађење.
Осим Лиге конференција играли су се мечеви Лиге Европе,а право изненађење тог такмичења је Карабаг који је савладао Брагу резултатом 4:2.