Руско чудо имало све на тацни – Ана ипак остала без трофеја

© AFP 2023 / RICHARD A. BROOKSАна Калинскаја
Ана Калинскаја - Sputnik Србија, 1920, 24.02.2024
Руска тенисерка Ана Калинскаја на крају није успела да се домогне трофеја у Дубаију. У финалу пропустила неколико добрих шанси и поражена је од Италијанке Јасмине Паолини са 1:2 - 6:4, 5:7, 5:7.
Ана је имала брејк предности у другом сету при вођству од 1:0 у сетовима, а имала је и предност брејка у одлучујућем трећем сету и то у два наврата, али...
Није искористила шансу која јој се пружила на тацни.

Калинскаја је, иначе, у полуфиналу избацила Игу Швјонтек, најбољу тенисерку света, али је ипак 40. тенисерка на ВТА листи остала без титуле.

Паолини, иначе 26. на ВТА листи, овим тријумфом се реванширала Калинскаји за пораз у осмини финала Аустралијан опена ове године.
Паолинијева је на овај начин стигла до титуле у Дубаију, али и 523.485 долара.
Гелор Канга - Sputnik Србија, 1920, 24.02.2024
Звезда уз два гола са пенала до победе над Чуком – Парни ваљак некако прошао кроз Сурдулицу