Краљ Јокић – срушио Сакраменто четвртим узастопним трипл-даблом /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 29.02.2024
Кошаркаши Денвер Нагетса уписали су нову победу у НБА лиги, до које их је предводио Никола Јокић и то четвртим узастопним трипл-дабл учинком. Сомборац је већ у трећој четвртини сусрета са Сакраментом Кингисима који је припао Нагетсима резултатом 117:96 био троцифрен у три најважније статистичке колоне, чиме је продужио импресиван низ.
Јокић је сусрет против Краљева, којима је „дошао главе“ окончао са 14 поена, имао је исто толико скокова и 11 асистенција. Био је то његов 124. трипл-дабл учинак, а 19. у текућој сезони НБА лиге, где предњачи у том сегменту.
Денвер је стигао до четврте победе после Ол-стар викенда, а Јокић до четвртог у низу трипл-дабла после "утакмице свих звезда".
Кингси су боље ушли у меч у Колораду у Бол Бол Арени, и уводну деоницу решили су у своју корист резултатом 35:28, да би у другој четвртини Јокић, Мареј и другови били импресивни и у потпуности су окренули ситуацију у своју корист.
Лука Дончић - Sputnik Србија, 1920, 29.02.2024
Незаустављиви Лука за рођендан частио себе победом против Дарка /видео/
Друга четвртина припала је Денверу резултатом 37:20, па се на велики одмор отишло резултатом 65:55.
Посебна прича била је трећа четвртина у којој је тим Мајкла Мелоуна, иначе актуелни шампион НБА лиге, „стегао“ одбрану и примио је свега 17 кошева, наспрам чак 35 постигнутих и тада је било јасно да ће Денвер уписати и четврти узастопни тријумф у мечу у ком је бриљирао сомборски кошаркашки геније који је већ до трећег квартала остварио нови трипл-дабл учинак.
До краја сусрета само је било питање којом разликом ће Нагетси славити против Краљева и меч је завршен резултатом 117:96.
Најефикаснији актер сусрета био је Канађанин Џамал Мареј са 32 поена, имао је три ухваћене лопте и шест асистенција за 32 и по минута проведених на паркету.
Пратио га је Арон Гордон са 17 поена, имао је по шест скокова и исто толико асистенција.
С друге стране у редовима Кингса најефикаснији је био Киген Мареј са 21 постигнутим поеном, док је Домантас Сабонис сусрет завршио са дабл-дабл учинком од 13 поена и 10 скокова, имао је и седам асистенција
Денвер је трећепласирани тим Западне конференције са односом победа и пораза 40-19, док првопласирана Минесота има скор 42-17, а другопласирана Оклахома 41-17.
Алексеј Покушевски - Sputnik Србија, 1920, 28.02.2024
Узвраћање српског гостопримства у Америци – Василијев нови пут је лек за Алексеја