Алимпијевић и Симоновић скинули круну шампиону Еврокупа /видео/

© Sputnik / Григорий Сысоев / Уђи у базу фотографијаСрпски кошаркашки тренер Душан Алимпијевић
Српски кошаркашки тренер Душан Алимпијевић - Sputnik Србија, 1920, 07.03.2024
Душан Алимпијевић као тренер и Марко Симоновић као играч турског Бешикташа приредили су велико изненађење елиминисавши актуелног првака кошаркашког Еврокупа екипу Гран Канарије.
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 07.03.2024
Богданово вече /видео/
Бешикташ је у осмини финала савладао Гран Канарију резултатом 80:78 и тиме истакао кандидатуру за новог шампиона.
Турска екипа коју са клупе води српски тренер је лоше ушла у утакмицу, али је до полувремена успела да изједначи.
Уследио је период који је ишао на руку тиму из Шпаније, а Бешикташ је у последњој четвртини направио преокрет и стигао до велике победе.
Марио Балотели - Sputnik Србија, 1920, 07.03.2024
Дежурни кривац у новој епизоди – „Зашто увек ја?“
Сјајан је утисак оставио црногорски кошаркаш Марко Симоновић који у турској екипи игра на позајмици из Црвене звезде.
Он је уписао десет поена уз девет скокова за нешто више од 25 минута проведених на паркету, а посебно је био активан у финишу.
Симоновић је забележио четири поена у низу, потом је промашио два слободна бацања и дао шансу Гран Канарији за победу, али је Бен Ламерс био непрецизан из веома тешке позиције.
Бешикташ ће се у борби за полуфинале састати са Хапоелом из Тел Авива, а српски тренер Алимпијевић тражи шансу за друго финале Еврокупа у каријери, пошто је пре две године на клупи Бурсе поражен од Виртуса.
"Кључ је био карактер. Када дођете овде и добијете Гран Канарију која је добила Басконију, евролигашки тим и победили су Реал Мадрид, није мала ствар. Ми смо се припремили за све плусеве и минусе Гран Канарије. Поносан сам на мој тим. Сваки играч је показао карактер, чврстину и добру припремљеност и да смо посвећени. Било је време, да знате. Четврти пут долазим овде, тешко је овде и тешка сам времена провео у авиону путујући назад и зато сам још поноснији на мој тим", рекао је Алимпијевић.
У четвртфиналу Еврокупа наступиће и екипа Лондона коју са клупе предводи Петар Божић пошто је са 100:77 савладала Турк Телеком.