Звездина стотка против немоћне Крке: Црвено-бели плесали на терену

© Sputnik / Лола Ђорђевић Кошаркаш Црвене звезде Лука Митровић
 Кошаркаш Црвене звезде Лука Митровић - Sputnik Србија, 1920, 10.03.2024
Кошаркаши Црвене звезде уписали су изузетно убедљиву победу против Крке резултатом 110:57 (31:11, 25:16, 25:17, 29:13 ) у 22. колу АБА лиге.
У Евролиги не блистају, али у АБА лиги изненадити Црвену звезду равно је немогућем. У то се сада уверила и Крка.
Силовито су црвено-бели отворили утакмицу, а већ после пет минута игре имали су двоцифрену разлику коју су само наставили да увећавају. У једном тренутку предност је достигла 22 поена.
Ништа кошаркаши Крке нису успевали да промене ни у другој четвртини, а Звезда је имала велики број распложених играча.Вођство је ило и до преко 30 поена и већ је тада чини се могла да се упише победа.
Најбољу деоницу гости су одиграли у трећој четвртини, али и она је припала црвено-белима који су и у тих десет минута убацили 25 поена.
Последњих десет минута била је виђена доминација Звезде, као и током целе утакмице. Без довољно енергије у одбрани и нападу мучила се Крка, а црно-бели су на другој страни плесали у заносном ритму.
Тројица Звездиних играча посебно су се истакли на овом мечу. Смарт је уписао 21 поен и скок, а сјајни Јаго имао је дабл-дабл учинак од 18 поена, шест скокова и 12 асистенција. Лука Митровић уписао је 19 поена, скок и две асистенције.