Богданов бум није спречио пад „јастребова“ – Њујорк сведок најсиромашнијег меча

© AP Photo / Hakim Wright Sr.Богдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 11.03.2024
Богдан Богдановић, капитен Србије, био је најефикаснији кошаркаш у поразу Атланте од Њу Орлеанса – 116:103. Боги је убацио 25 поена имао је седам асистенција и један скок, али то није помогло „јастребовима“ да избегну пораз.
Лоше је Атланта ушла у меч и изгубила је уводну деоницу од Пеликанса резултатом 26:20. До одласка на полувреме та предност гостију прерасла је у двоцифрену – 42:53.
Нису Хокси, без повређене прве звезде Тре Јанга, успели да пронађу „кључ“ за тријумф над Њу Орлеансом, иако су претходно нанизали три победе у НБА лиги, против Мемфиса, Кливленда и Њујорк Никса.
Изгубили су Богдан и другови и трећу четвртину, да би тек у последњој, када је практично све већ било решено успели да надиграју ривала 38:36.
Атланта је на 10. позицији Источне конференције са учинком од 29 победа и 35 пораза, док је Њу Орлеанс захваљујући 39. тријумфу пети на Западу.
Када су остали мечеви у питању у ноћи између недеље и понедељка у НБА лиги, у Њујорку је одигран меч са најмање поена ове сезоне. Филаделфија се радовала против Никса, а ниједна екипа није добацила до 80 поена, резултат на крају био је 79:73, па је то „најсиромашнији“ меч ове сезоне.