Облак са пенала елиминисао вицешампиона Европе – „Милионери“ с два ударца стигли у четвртфинале

© AP Photo / Manu FernandezАтлетико Мадрид
Атлетико Мадрид - Sputnik Србија, 1920, 13.03.2024
Фудбалери Борусије из Дортмунда су са 2:0 савладали ПСВ на свом терену, после ремија у Холандији и пласирали се у четвртфинале Лиге шампиона, док је победник двомеча између Атлетика и Интера у Мадриду одлучен пеналима због резултата 2:1 за домаће пошто су Италијани претходно славили са 1:0.
У пенал серији је бриљирао словеначки голман и члан Атлетика Јан Облак који је одбранио два пенала, а у последњој серији је капитен Интера Лаутаро Мартинес послао лопту преко гола.
Утакмицу која је почела у исто време, али се завршила за 90 минута, Дортмунд је рано „отворио“ против гостију из Ајндховена.
Џејдон Санчо је изузетно паметним и прецизним ударцем са 18 метара по земљи погодио ближи угао Бенитезовог гола за ерупцију одушевљења на „Вестфалену“.
Очекивала се „киша голова“ после тога, али су мреже изненађујуће мировале све до судијске надокнаде када су домаћи оверили победу поготком Марка Ројса за коначних 2:0.
Вреди напоменути, у 76. минуту после асистенције ВАР поништен је гол Филкруга због офсајд позиције.
Можда и дерби осмине финала Лиге шампиона одигран је у Мадриду, где је победник дуела између Атлетика и Интера одлучен после регуларних 90 минута игре.
Дуплирали су Италијани предност стечену из прве утакмице голом Ди Марка у 33. минуту после асистенције Бареле.
Непуних 120 секунди касније изједначење Атлетику донео је Антоан Гризман – 1:1.
Атлетику је очајнички био потребан још један погодак у мрежи гостију из Италије и стигао је преко Мемфиса Депаја у 87. минуту, што је значило пут у продужетке, а потом и пенале.
Везиста Интера Чалханоглу је први ставио лопту на белу тачку и лако је савладао голмана Атлетика Облака да би потом Депај закуцао у мрежу Зомера.
Облак је одбранио млак шут Санчеса, а затим Зомер ударац који је упутио Саул за останак резултата 1:1.
Серију одбрана наставио је Облак против Класена, Рикелме је био прецизан за 2:1, Ачерби је изједначио, а Кореа повисио на 3:2.
Пету серију је под императивом поготка отворио Мартинес, али је капитенски послао лопту високо преко гола што је значило испадање Интера, прошлогодишњег финалисте Лиге шампиона.
Жреб за четвртфинале Лиге шампиона биће одржан у петак, 15. марта у Ниону од 12 часова.