Богдан ушао у историју у дебаклу Атланте у Холивуду /видео/

© AP Photo / Brynn AndersonБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 19.03.2024
Кошаркаши Атланте претрпели су тежак пораз од Лос Анђелес Лејкерса у Холивуду - 136:105, а српски ас Богдан Богдановић пружио је солидну партију и имао двоцифрен број поена. Боги, како га зову у САД, исписао је историју Хокса, убацивши јубиларну 200. тројку у сезони, па се пробио на шесто место вечне листе, прескочивши Мокија Блејхока.
Аталанта се у "граду анђела" провела ко бос по трњу. Лејкерси су од почетка сусрета водили главну реч на паркету и победа се практично ниједног тренутка није доводила у питање.
Хокси, без прве звезде Треја Јанга, нису могли да парирају Леброну Џејмсу и друговима. Лејкерси су већ после уводне деонице имали двоцифрену предност - 38:28, коју су до одласка на полувреме додатно повећали 73:59 и већ тада се могло наслутити да ће "јастребови" пасти у Холивуду, само је било питање којим резултатом.
Арина Сабаленка - Sputnik Србија, 1920, 19.03.2024
Трагедија – Сабаленкин момак пронађен мртав
Све четири четвртине домаћин је решио у своју корист. У трећој је резултат био 38:27, да би последњи квартал такође припао Лејкерсима - 25:19, па је коначан резултат био огромних 31 разлике за "језерџије" - 136:105.
Једна од ретких светлих тачака у редовима Хокса био је Богдан Богдановић, кои је сусрет завршио са 17 поена уз три скока и две изгубљене лопте. Капитен Србије шутирао је 5/11 из игре, од чега тројке 3/5.
Управо је последња тројка коју је погодио у мечу, била његова јубиларна 200. ове сезоне. Тако је Богдан постао шести најбољи тројкаш у једној сезони Атланте, престигавши на вечној листи Мокија Блејхока, који је у сезони 94/95. убацио 199 тројки.
Атланта је тренутно 10. тим Источне конференције са односом победа и пораза 30-38, те и даље има шансе да се пласира у плеј-оф, док ће Богдановић имати прилику да додатно поправи пласман на вечној листи тројкаша Хокса у једној сезони.