Колено у главу и „чупање“ обруча – закуцавање сезоне /фото, видео/

© AP Photo / Adam FondrenЕнтони Едвардс
Ентони Едвардс - Sputnik Србија, 1920, 19.03.2024
Победа Минесоте Тимбервулвс над Јутом у Џорџији 114:104 , остала је у сенци закуцавања сезоне у режији Ентонија Едвардса. Плејмејкер или по потреби бек „вукова“ ставио је на постер Џона Колинса после силовитог закуцавања, приликом ког је дигао колено чак до главе ривала и нехотице га закачио, после чега је уследило „чупање“ обруча.
Вансеријски потез, односно закуцавање сезоне у НБА лиги, одиграло се средином треће четвртине када је Едвардс у пуном трку примио лопту, а затим „полетео“ преко Колинса пре него што је десном руком закуцао лопту кроз обруч.
Не само што је снажни плејмејкер Минесоте извео потез сезоне, већ је и меч против Јуте Џез завршио као најефикаснији актер сусрета са 32 поена уз седам скокова и осам асистенција за нешто мање од 38 минута проведених на паркету.
Тимбервулвси су захваљујући новом тријумфу, и то 47. ове сезоне, остали другопласирани тим Западне конференције иза Оклахоме, а испред Јокићевог Денвера, који има идентичан учинак као „вукови“ када је у питању однос победа и пораза 47-21.