Зенит - Звезда - Sputnik Србија

Звезда савладала Зенит у спектаклу на стадиону „Рајко Митић“

Фудбалери Црвене звезде савладали су Зенит резултатом 1:0 у пријатељској утакмици одиграној у Београду пред пуним трибинама стадиона „Рајко Митић“.
@sputnik.srbija @Sputnik Србија Заједно, и у добру и у злу! Погледајте како је било на утакмици Црвена звезда - Зенит #звезда #зенит #srbija #rusija #redstar #fczenit #belgrade #fczenit #fkcrvenazvezda #zenit #zvezda #zvezdazenit #sputnjiksport ♬ original sound - Sputnik Србија
Резултат је био у другом плану с обзиром на то какав су спектакл приредили и навијачи, али и организатори.
Као да су под утиском били фудбалери током првог полувремена и игра се распламсала тек у другом.
Претио је Зенит комбинованом саставу Звезде са много младих играча у тиму и у 60. минуту је савладан голман Гутеша, али судија Шегрт није признао очигледан погодак гостију.
Зенит је погодио и стативу свега два минута касније, али је једини гол на утакмици постигла Звезда и то у 82. минуту преко младог Кнежевића.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
20:56 23.03.2024
90' - Крај! Победа Звезде
Један гол је био довољан за тријумф, иако је Зениту поништен чист погодак.
За крај, Звезда - Зенит 1:0 и поздрав навијачима који су дошли у Београд из Санкт Петербурга.
Звезда - Зенит - Sputnik Србија
20:46 23.03.2024
82' - Води Звезда!
Кнежевић постиже гол!
Води Звезда 1:0!
20:42 23.03.2024
78' - Звезда лоша у контранападу
Олајинка је сјајно кренуо, имао је много простора и решења, додао је Канги који је изненађујуће левом ногом шутирао.
И веома лоше.
20:38 23.03.2024
73' - Замало!
Митуљикић замало непрецизан после сјајног центаршута Катаија.
Остаје 0:0.
20:35 23.03.2024
70' - Велика шанса за Зенит!
И опет поред гола.
20:27 23.03.2024
20:26 23.03.2024
62' - Статива!
Исидор шутира из велике даљине и погађа пречку!
20:25 23.03.2024
60' - Велика прилика!
Јерокин је од пречке послао лопту у гол Звезде, али погодак није признат.
Остаје 0:0.
20:18 23.03.2024
54' - Шанса за Звезду
Олајинка је опробао ударац са ивице казненог простора, али је лопта отишла преко гола.
20:14 23.03.2024
Бакљада за почетак другог полувремена
19:49 23.03.2024
45' - Без голова на полувремену
Звезда је била ближа голу, али Зенит то није дозволио.
После првог полувремена 0:0.
19:47 23.03.2024
42' - Звезда активнија
Неколико добрих прилика за Катаија и Кангу.
Ипак остаје 0:0.
19:42 23.03.2024
37' - Најбоља шанса!
Кнежевић шутира, али брани голман Зенита.
Остаје 0:0.
19:39 23.03.2024
34' - Одличан Спајић
У последњем тренутку је избацио лопту у корнер капитен Звезде.
19:35 23.03.2024
19:34 23.03.2024
30' - А ни шанси
Игра се на средини терена.
19:27 23.03.2024
20' - И даље без голова
Мирују мреже.
19:18 23.03.2024
Звезда - Зенит - Sputnik Србија, 1920, 23.03.2024
Даничине песме, минут ћутања и порука из Београда за целу Русију: „Браћа заувек!“ /видео/
19:16 23.03.2024