Васа делио магичне асистенције и остварио дабл-дабл: Никола и Тристан запажени у српском окршају

© AP Photo / Nell RedmondВасилије Мицић
Василије Мицић - Sputnik Србија, 1920, 01.04.2024
Наставио је Василије Мицић, српски кошаркаш, са одличним партијама у дресу Шарлота, а поново су у првом плану биле његове асистенције. Сјајни Васа остварио је дабл-дабл учинак, али Шарлот је на крају поражен од Лос Анђелес Клиперса резултатом 130:118.
Из утакмице у утакмицу Василије Мицић је све бољи. Српски кошаркаш помера своје границе па је тако поново оборио свој рекорд у НБА.
Васа је на паркету био 35 минута, а за то време уписао је десет поена, 13 асистенција и четири скока. Док при шуту није превише блистао, 2/7 за два и 2/7 за три поена, српски кошаркаш поново је одушевио својим умећем при асистирању.
Одлично Васино вече у сенку је бацио Пол Џорџ који је остварио совј рекорд ове сезоне убацивши чак 41 поен уз седам скокова и четири асистенције.
Џорџ је на паркету провео 40 минута, шутироа је 6/9 за два, односно 8/12 за три поена чиме је водио Клиперсе до победе над Шарлотом.
У ноћи између недеље и понедељка састали су се и кошаркаши Мајамија и Вашингтона, односно Никола Јовић и Тристан Вукчевић.У српском окршају победио је Јовић односно Мајами резултатом 119:107.
Јовић је имао одлично вече. Играо је 22 минута и уписао 12 поена, осам скокова и четири асистенције. Српски кошаркаш погодио је два пута за два поена из три шута, док је иу шест покушаја дао две тројке.
Са друге стране, Вукчевић који је недавно дебитовао за Вашингтон добио је своју шансу и одиграо је 13 минута, а за то време постигао је три поена, два скока и две асистенције.