Србија на корак од Европског првенства

© Фото : Рукометни савез СрбијеРукометашице Србије
Рукометашице Србије - Sputnik Србија, 1920, 03.04.2024
Српске рукометашице савладале су репрезентацију Бугарске у квалификационом мечу за Европско првенство резултатом 35:17.
Силовито су српске рукометашице отвориле меч, брзо и лако стигле су до убедљиве предности коју су само увећавале, а противнице су први шут у оквир гола упутиле тек после десет минута,а први гол дале су после 15 минута.
Осим што Бугарке нису блистале у нападу, проблем им је правила и сјајна Моли Кубина на српском голу.
На крају првог полувремена Српкиње су имале и више него убедљиву предност 19:6.
У другом полувремену српски тим морао да игра без Тијане Симић која је зарадила директни црвени картон, али то није спречило доминацију наших сјајних рукометашица.
Србија је овом победом направила велики корак ка Европском првенству, али фали им још један. За пласман ће им бити потребна и победа против Турске, а тај меч на програму је у недељу од 18 часова у Зрењанину.