Немања Недовић, Црвена звезда - Sputnik Србија

Звезда изгубила од „братског“ клуба – са трибина се чуло „Срби и Руси браћа заувек“

Кошаркаши Црвене звезде дочекали су Олимпијакос у последњој утакмици ове сезоне коју су одиграли као домаћини, а црвено-бели из Београда су на крају поражени у тесном дуелу – 86:89.
Утакмица се решавала у последњем минуту, јако је била важна тројка Рајта, а Немања Недовић није успео да погоди тројку за продужетак. Црвена звезда се од навијача у Евролиги за ову сезону ипак опростила поразом.
Утакмица је почела минутом ћутања за жртве терористичког напада у Москви 22. марта.
Гости су били лишени помоћи српских репрезентативаца Николе Милутинова и Филипа Петрушева.
Најефикаснији у победи Олимпијакоса био је Рајт са 20 датих поена. Код Црвене звезде најбоље су се показали Џоел Боломбој и Адам Ханга. Боломбој је дуел завршио са 19 поена и 12 скокова, док је Ханга додао 19 поена.
Црвена звезда се после овог пораза налази и даље на 16. месту на табели Евролиге са скором од 11 победа и 22 пораза.
Олимпијакос је некако током највећег дела меча био у предности, Звезда је запретила у самом финишу утакмице, али није имала снаге на крају за преокрет. Ни за продужетак, испоставило се.
У последњем колу регуларног тока Евролиге Звезда гостује Ефесу.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
21:08 04.04.2024
КРАЈ
Победа Олимпијакоса од 89:86
20:57 04.04.2024
Драма!
Повео је Олимпијакос са 84:81, потом следи изједначење и права драма у Арени после тројке Ханге - 84:84! Олимпијакос после долази до поена - 84:87. Моузес Рајт је погодио. Потом промашај Гедраитиса. Потом и промашај Недовића
20:54 04.04.2024
39' – Звезда има шансу за победу
Вратили су се домаћи у игру и сада касне само поен после тројке Гедраитиса - 81:82
20:49 04.04.2024
37' – Тео!
Сјајно је Теодосић проиграо Гедраитиса, потом техничка Недовићу - 75:81
20:44 04.04.2024
36' – Опет Боломбој
Поново је погодио центар Звезде - 71:75. Узвраћа Олимпијакос - 71:77
20:41 04.04.2024
35' – 69:73
Олимпијакос у благој предности, велика борба у Арени траје
20:38 04.04.2024
33' – Крај за Митровића
Лука Митровић је добио пету личну грешку
20:32 04.04.2024
32' – Боломбој
Сјајно је погодио Боломбој - 66:67
20:28 04.04.2024
32' – Почела је последња деоница
Олимпијакос везује четири поена - 64:67
20:25 04.04.2024
Крај треће четвртине
Звезда је стигла до изједначења после сјајног потеза Боломбоја, црвено-бели на крају иду на последњу паузу са предношћу после тројке Милоша Теодосића - 64:63!
20:20 04.04.2024
29' – 56:61
Олимпијакос је ближи тријумфу, али има још да се игра
20:10 04.04.2024
25' – Још једном Недовић
Две тројке је убацио Недовић за изједначење - 52:52
20:07 04.04.2024
24' – Недовић
Погодио је Недовић, а онда са друге стране враћа Фал. Прецизан је и Гедраитис - 46:52
20:03 04.04.2024
21' – Почело је друго полувреме
Јефтино је Звезда примила поене, Папаниколау је био прецизан - 39:45
19:52 04.04.2024
Сећање на жртве терористичког напада у Москви - Sputnik Србија, 1920, 04.04.2024
Арена је поново заћутала у сећање на московске жртве /видео/
19:46 04.04.2024
Полувреме
После 20 минута игре Олимпијакос води са 42:39
19:42 04.04.2024
20' – Гедраитис
Погодио је лепо Гедраитис из флоутера, потом је са пенала поене донео Боломбој - 36:38
19:37 04.04.2024
18' – Грешка Недовића
Бацио је Недовић лопту у аут, имала је можда Звезда шансу да се приближи резултатски - 30:38
19:32 04.04.2024
16' – Каква тројка Ханге!
Ханга је убацио још једну далеку тројку, а онда Гос враћа истом мером - 26:33
19:27 04.04.2024
14' – Ханга!
Расположен је Ханга вечерас, погодио је тројку и смањио резултат на 21:25. Али, Звезда прави грешке и допушта нове поене Олимпијакосу - 21:30