Лука позвао Богдана на двобој за дупло славље – Јовић двоцифрен у поразу Мајамија /видео/

© AP Photo / LM OteroБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 05.04.2024
Далас је предвођен Луком Дончићем победио на свом терену Атланту Хокс – 109:95, у чијим редовима је одличан Био Богдан Богдановић. Интересантно, Словенац и Србин имали су „братски двобој“ пре почетка сусрета, шутирајућ тројке са пола терена и Лука је и ту однео победу.
Словенац је у тандему са Кајријем Ирвингом успео да изађе на крај са Атлантом, која је добила уводни квартал резултатом 31:25, али је домаћин тим у свом „Американ Ерлајнс Центру“ успео већ до полувремена да преокрене резултат – 65:57.
„Јастребови“ једноставно нису имали решење за двојицу суперстарова Мавса – Ирвинга и Дончића. Американац је био најефикаснији актер меча са 26 поена, Дончић је имао поен мање – 25, уз 12 скокова и осам асистенција.
С друге стране, Богдан Богдановић убацио је 17 поена имао седам ухваћених лопти и две асистенције. Поново је Србин био најефикаснији кошаркаш Атланте која није успела да изненади у Тексасу, али је остала у трци за плеј-ин.
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 05.04.2024
Јокић промашио победу – Србин уништио Клиперсе, али није могао сам /видео/
Дончић је био одлично расположен и пре меча позвао је Богдановића да одраде његову рутину, баш као што је пре неко вече шутирао са Стефом Каријем са пола терена, сада је ривал био Богдан.
Иако су многи у први мах помислили да је Боги погодио први шут са пола, лопта је била кратка и качила је мрежицу, док је Лукин „хитац“ био прецизан.
Покушао је затим Богдановић још једном, али је опет био „кратак“ и лопта је ударила у први обруч.
Од осталих српских кошаркаша који су се у ноћи између четвртка и петка нашли на паркетима НБА лиге, Никола Јокић је блистао са још једним трипл-дабл учинком, али је промашио шут за победу Денвера у Лос Анђелесу.
Никола Јовић одиграо је нешто мање од 20 минута у поразу Мајамија на Флориди од Филаделфије резултатом 105:109.
Српски репрезентативац био је двоцифрен, постигао је 11 поена, уз пет скокова и једну асистенцију.