Јокић промашио победу – Србин уништио Клиперсе, али није могао сам /видео/

© AP Photo / Mark J. TerrillНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 05.04.2024
Најзанимљивија утакмица у ноћи између четвртка и петка одиграна је у Лос Анђелесу, где је Денвер пао, а Никола Јокић који је био најбољи актер сусрета, промашио је шут за победу – 103:102. Српски кошаркашки геније покушао је да погоди тројку из тешке позиције, али је лопта завршила на обручу. Штета!
Претходно је ас Нагетса убацио тројку за 102:100 и покушао је после да буде апсолутни херој – није се дало...
Још један маестралан меч у режији најбољег кошаркаша планете – Николе Јокића. Центар Денвера уписао је нови трипл-дабл учинак у НБА лиги, имао је 36 поена, 17 скокова и 10 асистенција за 40 минута и шест секунди проведених у игри.
Кошаркашка лопта - Sputnik Србија, 1920, 05.04.2024
Руси се огласили због геста у Београду: „Хвала браћо и колеге“
У утакмици у којој је Денвер поново имао страховите осцилације, што најбоље потврђује вођство од 17 разлике у уводном кварталу, а после заостатак на полувремену – 53:49 и на крају пораз 102:100.
Актуелни шампиони НБА лиге имали су поново „црне рупе“ када је у питању постизање поена и упадали су у кошгетерску кризу.
Јокић је шутирао из игре 14/24, тројке 3/8, слободна бацања 5/6. Покушавао је нестварни Сомборац који је поново главни кандидат за МВП признање, што би му било треће у претходне четири сезоне, да одведе екипу до тријумфа и остави је у игри за прво место Западне конференције.
Није могао Никола Сам. Недостајала му је подршка и осетио се поново изостатак Џамала Мареја. Други стрелац екипе био је Арон Гордон са 18 поена, Калдвел Поуп убацио је 16, а Мајкл Портер Џуниор је стао на 14 поена уз девет скокова.
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 05.04.2024
Лука позвао Богдана на двобој за дупло славље – Јовић двоцифрен у поразу Мајамија /видео/
С друге стране, Пол Џорџ је био фантастичан и постигао је 28 поена, имао је четири ухваћене лопте и две асистенције. Пратио га је Џејмс Харден са 20 поена, Ивица Зубац уз 14 поена имао је чак 15 скокова, а Расел Вестбрук је тријумфу Лос Анђелес Клиперса допринео са, за њега, скромних 12 поена, Пауел је имао један мање.
Права драма у једној јако чудној утакмици пуној резултатског преокрета, могла је и другачије да буде окончана. Наиме, домаћин је имао 102:97, да би око минут пре краја Јокић рутински погодио за три и довео је свој тим на заостатак од једног поседа.
Након што Клиперси нису реализовали напад, Денвер је имао лопту која је завршила у рукама најбољег играча вечери. Јокић је покушао да погоди још једну тројку и тако донесе тријумф својим Нагетсима, али је био непрецизан.
Денвер је после пораза остао на другој позицији Запада, испод Минесоте која има меч мање, баш као и трећепласирана Оклахома, која би у случају победе престигла Нагетсе.