Српкиње иду на Европско првенство!

© Фото : РССРукометашице Србије
Рукометашице Србије - Sputnik Србија, 1920, 07.04.2024
Женска рукометна репрезентација Србије пласирала се на Европско првенство победом над Турском у шестом колу квалификација резултатом 30:22.
Српкиње су одиграле феноменалну утакмицу у Зрењанину и оствариле победу која их води на завршно такмичење.
Standings provided by Sofascore
Србија је била доминантна од почетка, стицала је предност из минута у минут и на полувремену је водила са 14:10.
Екипа селектора Уроша Брегара наставила је са добром игром и у наставку, низали су се голови, а предњачиле су Анђела Јањушевић и Дуња Радевић са по седам.
Одличне партије су пружиле и Сања Радосављевић са пет, односно Теодора Величковић са четири гола.