Велики Душан донео медаљу коју Србија чека пола века

© Sputnik / Лола ЂорђевићСветско првенство у боксу
Светско првенство у боксу - Sputnik Србија, 1920, 22.04.2024
Душан Велетић, српски боксер, обезбедио је медаљу за Србију на Европском првенству у Београду у тешкој категорији и то прву још од 1973. године.
Фантастично вече имали су српски боксери који су остварили пет победа, а од тога је једна донела пласман у полуфинале.
Душан Велетић је у категорији до 92 килограма победио Хагага Ахмеда, аустријског боксера и тако обезбедио полуфинале, односно макар бронзану медаљу.
То ће бити прва европска медаља за Србију још од 1973. године када је то остварио Зоран Јовановић.
„Нема ништа лепше него кад у најтежим тренуцима борбе чујете како вас публика бодри, хвала им на томе. Хвала и селектору и тренеру, ово је заједничка победа. Покушао је Аустријанац да ме победи "на фору" као и претходне противнике, али му нисам то дозволио. У једном тренутку је изгледало као да покушава да ме испровоцира, али ми је селектор говорио да се смирим и нисам улазио у даљу расправу“, рекао је Велетић.
Српски боксер у финалу се састаје са Хрватом Луком Пратљачићем.
Осим Душана победе су остварили још и Вахид Абасов, Вељко Ражнатовић, Назиф Сејди и Јован Николић.
Абасов који је и актуелни првак Европе у категорији до 67 килограма, савладао је Коровеисиса Анастасиоса, грчког боксера, док је Ражнатовић, у категорији до 86 килограма био бољи од Естонца Стивена Аса.
Сејди је у категорији до 63,5 килограма био бољи од Уса Јигита из Турске, а Николић у категорији до 71 килограма од Шпанца Бернарда Мартинеза Франка.