Никола је изборио право на поправни

© AP Photo / Darko BandicНикола Миленковић
Никола Миленковић - Sputnik Србија, 1920, 10.05.2024
Фудбалери Фиорентине међу којима је и Никола Миленковић, српски репрезентативац, пласирали су се у финале Лиге конференција после победе над Клубом Брижом укупним резултатом 4:3 у два меча. Биће то нова прилика за „Виолу“ која је прошле године поражена у бори за трофеј у овом такмичењу.
У првој утакмици голеада и тесна победа Фиорентине од 3:2, а у другој само по један гол на обе стране. Нерешен резултат био је довољан италијанском клубу против Брижа за ново европско финале.
У 20. минуту повео је клуб из Белгије голом Ванакена, а потом је тек у 85. минуту мрежу успео да затресе Белтран за 1:1.
Од почетка до краја меча на терену је био и Никола Миленковић који на сајту „Софакор“ добио оцену седам.
„Виола“ је и прошле године играла финале Лиге конференција, али тада је славио Вест Хем. Ове године фудбалери Фиорентине бориће се са Олимпијакосом који је елиминисао Астон Вилу.
Имају фудбалери Фиорентине лепу шансу да сезону заврше са трофејем, а то је тренутно и примарни циљ с обзиром да су у Серији А тек на деветом месту табеле.
На путу до финала италијански клуб елиминисао је Макаби Хаифу и Викторију Плзен.
Финале Лиге конференција на програму је 29. маја у Атини.