Лајовић елиминисан у Риму – пао је на испиту чврстине живаца у „лудом“ мечу

© AP Photo / Radivoje PavicicДушан Лајовић
Душан Лајовић - Sputnik Србија, 1920, 11.05.2024
Српски тенисер Душан Лајовић елиминисан је са мастерса у Риму јер је бољи од њега био Аргентинац Себастијан Баес са 2:0 - 7:6, 7:6.
Очигледно српски тенисер није имао довољно снажне живце за најважније моменте, однсоно два тај-брејка. У првом тај-брејку било је 7:3 за Баеса, а у другом 8:6. Тежак пораз у другом колу мастерса у Риму.
Дуци је у првом сету два пута имао предност брејка, али је оба пута допустио противнику да се врати у игру, да уђе у тај-брејк и тамо дође до првог сета.
Други сет је био још невероватнији, виђено је чак осам брејкова! Опет се испоставило да ће се решавати сет у тај-брејку и поново је Аргентинац имао боље живце.
Невероватно...
Лајовић је у другом сету имао предност од 5:3 и сервис гем за изједначење у сетовима што није успео да материјализује. Баес је направио преокрет до резултата 6:5 и сервиса за победу, који није успео да реализује, па је меч поново отишао у тај-брејк, у којем је Баез дошао до победе.
Баес ће у наредној рунди играти против бољег из дуела Лука Нарди - Холгер Руне.
Мастерс у Риму игра се за наградни фонд од 7.877.020 евра.