Руски спектакл и последње коло за памћење – Станковићу и Илићу по бод

© Sputnik / Alexei Danichev / Уђи у базу фотографијаНавијачи Зенита
Навијачи Зенита - Sputnik Србија, 1920, 25.05.2024
Шампионат Русије у фудбалу завршен је правим спектаклом у последњем колу, а на крају је као први завршила екипа Зенита после праве драме. Обрни-окрени некако Зенит увек на крају изађе као победник последњих шест година.
Динамо из Москве, Краснодар и Зенит су се из минута у минут смењивали на првом месту када се гледала табела уживо, тако да је утисак да је било која од те три екипе могла да заврши као шампион.
Невероватан спектакл, било је ово последње коло за памћење!
Зенит је до титуле стигао после победе над Ростовим од 2:1, док је Краснодар надиграо Динамо из Москве. На тај начин је Динамо остао без титуле, а Краснодару нису била довољна само та три бода јер је Зенит славио.
Зенит је тако завршио сезону са 57 бодова, а Краснодар и Динамо по 56.
Занимљиво је да је Зенит губио од 54. минута од Ростова, али да је прво Густаво поравнао са пенала у 65. минуту, да би Артур голом у 85. минуту донео Зениту титулу.
Спартак из Москве који са клупе предводи Дејан Станковић одиграо је нерешено 0:0 на гостовању Оренбургу, док је Нижњи Саше Илића играо 1:1 на гостовању Самари.