Звезда славила на прослави титуле – Партизан само до бода против Крагујевчана

© Sputnik / Лола ЂорђевићЦрвена звезда - Чукарички
Црвена звезда - Чукарички - Sputnik Србија, 1920, 25.05.2024
Фудбалери Партизана дочекали су Раднички из Крагујевца у последњем колу Суперлиге и на крају су некако стигли до бода резултатом 2:2 (0:1). Црвена звезда са друге стране победила прослави титуле против Чукаричког са 4:1 (1:1).
Звезда је на крају завршила као прва (квалификације за Лигу шампиона), Партизан је други (квалификације за Лигу шампиона), ТСЦ трећи (квалификације за Лигу Европе), Војводина четврта (квалификације за Лигу Европе), а Раднички из Крагујевца пети (квалификације за Лигу конференција).
Сигурно неће изабраници Алберта Нађа бити задовољни чињеницом да нису савладали Крагујевчане на свом стадиону, иако су били ослабљени неиграњем Салдање. Посебно им се неће свидети што су губили са два гола заостатка.
Утакмица никако није добро почела по Партизан јер је Раднички већ у 4. минуту дошао у предност. Стрелац је био Видосављевић и тиме значајно утицао на даљи ток утакмице.
И после тога је Раднички улазио шансе, али је Јовановић добро одреаговао и одбранио као када је Бевис покушао.
У последњих 20 минута утакмице уследила је голеада. Прво је Алексић довео госте у предност од 2:0, да би Партизан преко Николића у 75. и Трифуновића у 82. минуту поравнао на 2:2.
На овај начин црно-бели су покварили шансе Крагујевчана у борби за квалификације за Лигу Европе.
Партизан је првенство завршио на другом месту са 78 бодова и играће у другом квалификација за Лигу шампиона следеће сезоне.
Раднички је тренутно четврти на табели са 61 бодом, од исхода утакмице између Војводине и Младости из Лучана зависи да ли ће Крагујевчани остати четврти или ће бити пети на крају.
Црвена звезда је са друге стране играла против Чукаричког на Маракани и славила је са 4:1 на прослави титуле, иако су гости повели са 1:0.
Црвено-бели су освојили седму узастопну титулу и четврту узастопну дуплу круну.
Гости са Бановог брда повели су голом Виктора Рогана у 17. минуту, а преокрет је са два поготка, у 32. и 55. минуту донео Питер Олајинка.
Црвена звезда - Чукарички
До краја су погађали Насер Ђига у 79. и Жан-Филип Красо у 90. минуту.
Тренер Владан Милојевић комбиновао је тим, а од црвено-белог дреса опростили су се капитен Александар Драговић, Немања Милуновић, Коста Недељковић, као и дугогодишњи резервни голман Зоран Поповић.
Утакмицу је судила женска тројка на челу са Јеленом Цветковић.
Звезда је сезону завршила са 96 бодова, 18 више од другопласираног Партизана, док је Чукарички као шести са 57 бодова остао без пласмана у Европу.